Суспільство

У вінницькій лікарні відкрили оновлену реанімацію з унікальним обладнанням. Гройсман назвав її «стандартом»

7 березня 2017, 15:54

7 березня у Вінниці в лікарні №1 після реконструкції відкрили відділення інтенсивної терапії та анестезіології з операційним блоком. Ремонт та закупівлю обладнання провели за рахунок місцевого бюджету. Обійшлось це майже в 45 млн. гривень, з яких 29,5 млн. гривень – вартість обладнання, яке є унікальним для України.

На офіційне відкриття приїхав прем’єр-міністр Володимир Гройсман, віце-прем’єр Володимир Кістіон, заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк та Міністр соцполітики Андрій Рева.

Відділення облаштовано за принципом німецької клініки: стіни покриті медичними панелями з антисептичними наповненнями, підлога – спеціальним покриттям. В операційному блоці можна оперувати в умовах надвисокої стерильності - використано систему ламінарного потоку стерильного повітря високого ступеню очистки. Загалом, в приміщенні відділення облаштовано систему вентиляції з фільтрацією повітря. Обладнання закупляли від німецького виробника «Dräger Medical».

Мер Вінниці Сергій Моргунов презентував представникам Уряду та Володимиру Гройсману оновлене відділення та на слайдах показав, як проводили реконструкцію і що було раніше.

«З 1 вересня ми розпочали роботи. Намагались, щоб було максимально зручно як для пацієнтів, так і для медичних працівників. До реконструкції, фактично ми забезпечили моніторинг стану пацієнтів та виведення даних на комп’ютер чергового лікаря з можливістю подальшого зберігання та використання інформації. Інформація находить на комп’ютер з усіх ліжок. Обладнали робочі місця чергових медсестер, які чергують в три зміни», - говорить Сергій Моргунов.

За словами прем’єр міністра України Володимира Гройсмана, саме завдяки децентралізації, місцеві бюджети мають змогу втілювати в життя такі проекти. І головне, це правильно розпорядитись коштами, коли гроші вкладають не в стіни і євроремонти, а сучасне обладнання, та навчання фахівців.

«Те, що ми бачимо зараз, це стандарт і треба впроваджувати у всіх лікарнях по всій країні. Щоб було чисто, функціонально, якісно. Все має бути направлено на те, щоб людина швидко одужала і отримала якісну медичну послугу», - зазначив В. Гройсман.

Операційна

Палати

 

Операційна до ремонту

Нагадаємо, ремонт у відділенні анестезіології та реанімації Вінницької міської клінічної лікарні №1 розпочали в  2016 році. Який вигляд мало відділення, більше фото можна подивитись ТУТ.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: лікарня 
Матеріали по темі