Суспільство

У Вінницькій обласній лікарні померла тримісячна дитина. Батьки звинувачують у цьому лікарів

2 грудня 2018, 15:54

 У Вінницькій обласній дитячій лікарні померла тримісячна дитина. У смерті дівчинки батьки звинувачують лікарів, кажуть, що вони сумнівалися в діагнозах, а анестезіолог взагалі був п’яним. Лікаря звільнили на наступний день, а медики запевняють, що дівчинку врятувати шансів не було, оскільки у неї була вроджена патологія серця.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу НТН.

Ганна і Антон днями поховали тримісячну дитину. Кілька днів тому батьки помітили, що маляті після годування стало зле, вони викликали швидку. Немовля повезли до дитячої обласної лікарні, але лікаря довелося довго чекати.

«Нам нахамили у лікарні. Медсестра, що там чергувала, сказала, що ми будемо чекати, скільки вона захоче. Ми чекали, прийшов лікар-педіатр, оглянувши дитину, одразу побігла у реанімацію», – розповідає батько померлої дитини, Антон Сорока.

В реанімації Настя була близько 5-ти годин. Батько розповідає, що лікарі не могли визначитися, що з їхньою дитиною, а батьків до неї не пускали. 

Через те, що батько дівчинки нервував, медики викали поліцію. Та щойно приїхали патрульні, до батьків вийшов анестезіолог, заспокоїти їх. Від медика тхнуло алкоголем.

Правоохоронці повезли лікаря на експертизу, рівень алкоголю у його крові показало 1,14 проміле.

Згодом подружжю повідомили, що їхня донька померла. Дівчинку не змогли врятувати через важку патологію серця. Керівник закладу запевняє, що діяли згідно протоколів, але врятувати дитину було неможливо.

«Кров з серця не могла витікати. Тобто, вся кров, яку серце хотіло віддати організму, вся поверталася назад у серце, не могла пройти по судинах в організм. Дитина поступила вже на фазі декомпенсації. Всі реанімаційні заходи, які були проведені, були не ефективними. У дитини була вроджена вада серця, яка не сумісна із життям», – зазначив Василь Паненко, керівник Вінницької обласної дитячої лікарні.

Батьки зазначили, що їхня дитина була абсолютно здоровою. Вони написали заяву до поліції та прокуратури, там відкрили два кримінальних провадження.

«Неналежне виконання своїх професійних обов’язків медичними працівниками, внаслідок недбалого до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки неповнолітньої. Їм передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5-ти років або позбавлення волі до 3-х років з позбавленням права обіймати певні посади», – Олена Олійник, прокурор Вінницької місцевої прокуратури.

Нині слідчі очікують висновків судово-медичної експертизи. Вже вилучили всю документацію з дитячої обласної лікарні, із сімейної амбулаторії та навіть пологового будинку, де народилася дівчинка. Сімейний лікар, який оглядав немовля, твердить, що патології не бачив, однак за тиждень до нещасного випадку дав батькам направлення на обстеження, але ті не поїхали.

«Від народження в документах вона була здорова. За тиждень до цього випадку, я дав направлення на стаціонар до дитячої обласної лікарні, у зв’язку з тим, що дитина погано їла та періодично кричала», – каже Володимир Рокин, завідувач амбулаторії с. Писарівки.

Експертизи триватимуть щонайменше місяць, анестеліолога, який був п’яний, вже звільнили за статтею через аморальну поведінку на робочому місці. Тим часом, батьки хочуть, аби винних у смерті їхньої дитини знайшли та покарали.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: дитина лікар 
Матеріали по темі