Місто

У Вінницькій області буде нова Служба, яка контролюватиме, що знають вчителі і як навчили дітей

29 серпня 2018, 18:04

 29 серпня у залі Вінницького міського палацу для дітей та юнацтва відбулась щорічна педагогічна конференція. В засіданні взяли участь представники міської ради і керівники шкіл та дитсадочків Вінниці.

У ході конференції обговорювали питання про підсумки розвитку загальної, середньої, позашкільної та дошкільної освіти у 2017-2018 навчальному році та завдання на 2018-2019 рік. Обговорили і основні новації освітньої реформи. Для контролю якості надання освітніх послуг цього року в Україні створили Службу якості освіти, структурний підрозділ якої через декілька місяців буде і у Вінницькій області.

«Ця Служба візьме на себе атестацію педагогічних працівників, контроль за якістю освітніх послуг, що надаються. Органи влади – міські, обласні департаменти освіти будуть займатись забезпеченням якісного надання цих послуг – щоб було тепло, світло, сучасне обладнання. Але якість контролюватиме інший орган», - повідомив заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк.

Посадовець зазначив, що така практика існує у європейських країнах. І відповів на питання Юрія Пасіхова, чи не приведе поява нового контролюючого органу до дублювання функцій департаментів освіти.

«Дублювання не буде, тому що усі органи управління відповідним чином будуть скорочені. Вони не будуть займатися атестацією педагогічних працівників та навчальних закладів, не будуть робити контрольні зрізи якості знань – це не їхні функції. Вони будуть розглядати скарги, що стосуватимуться неякісного надання освітніх послуг. Такі процеси відбудуться в усіх органах управління освіти. Фактично, що буде робити міський департамент: вони залишають кадрові питання. Тому що зараз відбулася децентралізація освітньої галузі, директори шкіл самі призначають педагогічних і непедагогічних працівників, але вони відповідають за кадрову політику, тому що якщо у школі фізику викладає вчитель фізкультури – це уже загальна наша проблема. У нас в області взагалі колосальна проблема, минулого року всього лише 8 фізиків випустили.

Що стосується методичних служб, вони виконуватимуть іншу функцію, а не як колись – контролюючу.

Служби якості освіти – це державні службовці, вони будуть здійснювати контроль за якістю надання послуг, а саме: зрізи знань учнів, атестація педпрацівників. Навіть нещодавно ми провели анонімний зріз педагогів Шаргородського району. 23% показали рівень нижче середнього, ми зберегли анонімність, але сказали вчителям, що прийде час атестації і вони також проходитимуть ЗНО», – зазначив Ігор Івасюк.

Раніше ми писали про те, що Вінниця отримала 8 млн. гривень державної та обласної субвенції на облаштування початкових класів за концепцією Нової української школи. Ще 5 млн. гривень виділено з міського бюджету

Вінниця.info

Теги: школа освіта служба 
Матеріали по темі