Суспільство

У Вінницькій області чоловік отримав важкі травми на елеваторі. Комісія завершила розслідування

26 листопада 2018, 13:43

 3 липня 2018 року, о 15:50, на елеваторному комплексі, що у селі Маяки Тульчинського району, під час очистки приводу шнека від залишків зерна стався захват лопати шнеком, у результаті чого працівник впав і отримав переломи обох ніг.

Про це повідомили на сайті Державної служби України з питань праці у Вінницькій області.

Спеціальним розслідуванням встановлено, що апаратник вирішив, не зупиняючи приводу шнека, самостійно проникнути через оглядовий люк силосу Z2 і лопатою очистити механізм. Система безпеки, що вимикає або повністю зупиняє стаціонарний шнек при перебуванні людини всередині силосу, не працювала.

Причинами настання нещасного випадку стали:

  • незадовільний технічний стан обладнання металевого силосу Z2, що визначається відсутністю в системі безпеки обладнання кінцевого вимикача на дверях та інспекційних отворах, що вимикає або повністю зупиняє стаціонарний шнек при перебуванні людини всередині силосу;

  • відсутність контролю з боку посадових осіб за дотриманням працівником вимог правил безпеки праці;

  • виконання працівником робіт всередині силосного обладнання при виникненні нестандартних випадків, аварій, поломок, спрацюванні сигналізації без зупинки обладнання.

Нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом, відповідно до пункту 15.1 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. На нього складено акт за формою Н-1.

Матеріали спеціального розслідування направлено в прокуратуру для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

Члени комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку мали зустріч з потерпілим, роз’яснили його права відповідно до діючого законодавства.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: елеватор травма комісія 
Матеріали по темі