Суспільство

У Вінницькій області середня зарплата у 2 рази перевищила мінімальну

4 жовтня 2010, 15:31

У Вінницькій області середній розмір заробітної плати становив 1828 гривень, який у 2,1 рази перевищив рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів, мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатної особи (888 гривень.)

Про це повідомляє Головне управління статистики у Вінницькій області.

За повідомленням, збільшення рівня заробітної плати у серпні порівняно з липнем спостерігається у промисловості (на 1,6%), операціях з нерухомим майном, оренді, інжинірингу та наданні послуг підприємцям (на 2,1%), торгівлі (на 2,8%), сільському господарстві (на 3,4%).

Зменшення рівня заробітної плати у серпні порівняно з минулим місяцем 2010 року відбулося у діяльності транспорту та зв’язку (на 2,1%), будівництві (на 3,3%), у діяльності готелів та ресторанів (на 9,4%), наданні комунальних та індивідуальних послуг (на 10,6%).

Найвищий рівень середньої заробітної плати залишається у працівників фінансових установ, розмір оплати праці яких у серпні перевищив середній розмір по економіці області в 2 рази.

Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано на підприємствах хімічного виробництва та виробництва і розподілення електроенергії, газу та води, де розмір заробітної плати перевищив середній показник по області відповідно в 1,8 та 1,4 рази. Разом з тим, найменш оплачуваними у серпні були працівники готелів та ресторанів, рибальства та рибництва, розміри нарахованої їм заробітної плати були значно нижчими та не перевищували 65% середнього по економіці області рівня.

Серед регіонів країни за рівнем оплати праці у серпні 2010 року Вінниччина посідала 20 місце. Серед 7 областей, у працівників яких нарахована заробітна плата була нижче, ніж у Вінницькій, з найнижчою заробітною платою (1708 гривень) виділяється Тернопільська область.

Водночас, найвищий рівень (2612 гривень) заробітної плати був у працівників Донецької області, який на 14,6% вище середнього показника по Україні та в 1,4 рази перевищував показник Вінницької області.

 

ВИННИЦА.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі