Суспільство

У Вінницькій області в 2010 році закриється 12 шкіл

26 серпня 2010, 17:28

У Вінницькій області в 2010 році через зменшення учнів закриється 12 шкіл.

Про це повідомила заступник голови Вінницької облдержадміністрації Любов Спірідонова.

«12 шкіл області призупинять свою роботу через катастрофічне зменшення кількості учнів», - повідомила вона.

Л.Спірідонова зазначила, що батьки та вчителі попереджені ще наприкінці минулого навчального року про закриття чи реорганізацію певної школи.

«Із 991 школи, яка працює у Вінницькій області, 129 має кількість учнів до 40. Цей параметр береться за основний, тому що школа якби існує, але жодного класу в ньому немає, тому що, щоб відкрити клас потрібно мати, як мінімум 5 учнів, як би віртуальна школа. Школа є, а учнів немає», - пояснила вона.

За словами заступника губернатора Вінниччини, в таких школах відсутня якісна позакласна робота, один вчитель викладає декілька предметів та ще багато іншого, що впливає на якість підготовки учнів. «Вартість учня в такій школі обходиться в 12-13 тисяч, що в тричі більше від нормативного показника, але якісної освіти не можемо забезпечити. Туди не підуть вчителювати молоді перспективні фахівці. А різниці у знаннях між сільськими і міськими дітьми не повинно бути», - вважає Л.Спірідонова.

Вона зазначила, що вже визначені школи для створення освітніх округів. «Такі школи відбирались за принципом зручного підвозу із навколишніх сіл, а також ті, де не настільки сильно відчувається зменшення учнівського контингенту», - сказала Л.Спірідонова.

Вона також додала, що в цьому навчальному році буде реорганізовано 13 шкіл.

Нагадаємо, у Вінницькій області в 2010 році у школу підуть близько 14 тисяч першокласників, а загалом в 991 школі Вінницької області в 2010 році навчатиметься 169 тисяч учнів.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі