Суспільство

У Вінницькій облсанепідстанції відкрилася новітня лабораторія

14 січня 2011, 11:28

У Вінницькій обласній санітарно епідеміологічній станції відкрилася новітня лабораторія.

Про це повідомляє управління преси та інформації вінницької облдержадміністрації.

Голова Державної санітарноепідеміологічної служби України Сергій Риженко на відкритті лабораторії зазначив, що даний спільний проект ще немає аналогів в Україні і являється найпершим.

Також головний Державний санітарний лікар у Вінницькій області Валентина Зайцева зазначила, що лабораторія відділу особливо небезпечних інфекцій проводить дослідження біологічного матеріалу від людей з діагностичною метою, шляхом виділення та ідентифікації збудників інфекційних та паразитарних хвороб.

Також з об’єктів навколишнього середовища щодо наявності в них збудників інфекційних та паразитарних хвороб, в тому числі особливо небезпечних інфекцій, таких як сибірка, туляремія, бруцельоз, лептоспіроз, лептоспіроз і інші.

Метою даної лабораторії є імплементація сучасних молекулярних методів діагностики, а саме полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) та імуно-ферментний аналіз (ІФА), які доповнюють і прискорюють традиційні діагностичні методи, на рівні міжнародних вимог з біологічної безпеки BSL – 2. Вони відповідають технологіям вищого новітнього рівня і гармонізуються із стандартами досліджень, які проводяться в країнах Європи та світу.

Проектом реконструкції та модернізації лабораторії передбачені автономне живлення струмом, система припливно-витяжної вентиляції з установкою бактеріальних фільтрів на викидах, контроль доступу до лабораторії, оскільки вона є, і була, режимним об’єктом, системою відео спостереження, пожежною сигналізацією тощо.

Поставлене обладнання атестоване та повірене, персонал лабораторії навчений користуватись та працювати на ньому. Фахівці лабораторії пройшли практичні тренінги з ПЛР – діагностики збудників особливо небезпечних інфекцій.

Завдяки новітнім технологіям тестування відбірних матеріалів відбувається значно швидше та ефективніше, якщо порівняти, то за класичними методами дослідження проходило протягом 5 діб, а завдяки новому обладнанню від 3 до 6 годин.

Лабораторія відкрилась завдяки спільному україно-американському проекту.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі