Місто

Ще одну школу у Вінниці обладнали ліфтом. Кнопки виклику з шрифтом Брайля

16 жовтня 2015, 12:09

16 жовтня у вінницькій школі №33 відкрили ліфт для людей з обмеженими фізичними можливостями. Кнопки в ліфті облаштовані шрифтом Брайля, що дасть можливість користуватися ліфтом і людям з вадами зору.

Як розповіла 15-річна Олександра Берегута, яка навчається у 10 класі, пандуси та ліфти є просто необхідними для людей, які пересуваються на візках.

«Коли я прийшла до школи у 5 класі, мій клас був на першому поверсі, це вже була радість для мене. Я почала ходити в школу зі своїми однолітками, навчатися. В минулому році нас повідомили що буде ліфт, це дасть можливість дістатися в любий куточок школи, в різні класні кімнати, в такі профілі як фізика, хімія. Раніше мені доводилося просити однокласників, вони мене піднімали, зараз такої перешкоди вже немає. Коли я навчалася дома мені не вистачало спілкування, коли пішла до школи я відразу почала налагоджувати контакти з однолітками, я з ними здружилася, я дуже їх люблю, рада що так все склалося», - сказала дівчина.

Після перевірки ліфта дівчина поділилася враженнями.

«Всі кнопочки знизу, зручний, в ньому не страшно. Він плавно піднімається, перепадів немає», - каже Олександра.

Вартість робіт по облаштуванню ліфтової шахти та монтажу ліфту – 608 тис. грн. Сам підйомник, як і ліфт для 6-ї гімназії, було придбано за кошти БФ «Подільська громада». Його вартість склала 450 тис. грн.

Нагадаємо, у Вінниці, це вже другий ліфт, який встановили в школі, раніше було встановлено такий же ліфт у школі № 6.

 

Процес будівництва ліфта.

Відкриття ліфта для людей з обмеженими фізичними  можливостями.

 

 

 

 

 

ВИННИЦА.info

Теги: школа ліфт інвалідність 
Матеріали по темі