Суспільство

У Вінницькій 7-й школі відкрили меморіальну дошку, присвячену Герою Олександру Каплінському

19 березня 2015, 13:46

 19 березня в загальноосвітній школі-ліцеї № 7 Вінницької міської ради відбулося відкриття меморіальної дошки на честь колишнього випускника Олександра Каплінського, який загинув в минулому році, захищаючи незалежність України.

В урочистому відкритті взяли участь родина та близькі героя, представники обласної та міської влади, зокрема заступник міського голови Андрій Рева, заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Андрій Лисак, друзі та товариші Олександра Каплінського по службі, учні і вчителі ліцею та просто небайдужі вінничани. Багато теплих слів прозвучало цього дня на адресу захисника Батьківщини, мужнього патріота. Усі згадували про нього як про прекрасну людину, надійного друга і товариша, доброго і люблячого сина, чоловіка і батька.

 

 Олександр Каплінський - старший офіцер групи бойової та спеціальної підготовки військової частини 3008 Національної Гвардії України 16 листопада 2014 року при виконанні службових обов’язків у зоні АТО, на перехресті між населеними пунктами Золоте та Гірське на Луганщині, отримав смертельне поранення. Звання підполковника 35-річний військовий отримав вже посмертно.

Крізь сльози мати Героя подякувала всім, хто організував встановлення дошки.

«Велике спасибі керівництву школи, однокласникам мого сина, велике спасибі матерям що виростили таких добрих і чуйних людей» - сказала жінка.

 

Сухомовський Олександр Григорович, директор закладу, співчуває рідним Олександра і молиться за Україну.

«Сьогодні я звертаюся до вас, з великим болем в серці, болем вчителя, який пережив свого учня. Я приношу вибачення перед мамою, батьком, дружиною і дітьми Саші, бо знаю як це рости без батька, це абсолютно не правильно, що мати повинна стояти під час відкриття меморіальної дошки свого сина. Я єдине що прошу Господа Бога миру в Україні, злагоди в Україні, спокою в Україні. Слава Україні! »,- сказав директор.

 

Заступник міського голови Андрій Рева впевнений, що пройде трохи часу і Україна переможе, завдяки таким Героям, як Олександр.

«Ми зібралися на цьому місці з драматичної причини, тому що стіни цієї школи за всі роки існування випустили багатьох чудових людей, якими по праву може пишатися не тільки ваша школа, а й все місто. Олександр зробив те, що від нього вимагав його військовий обов’язок, його відчуття патріотизму, відчуття того, що потрібно захищати нашу країну. Сталося так, що ті від кого ми чекали найменше, ударили нам в спину. Кровні зв’язки, нажаль обернулися величезною кров’ю, яку сьогодні весь український народ платить за свою свободу. Там на Сході України народжується нова українська нації, її народжують такі люди як Олександр Каплінський, ті хто зі зброєю в руках боронять нашу країну від агресора. Я абсолютно переконаний що пройде небагато часу і ми обов’язково переможемо, правда на нашому боці. Ми повинні пам’ятати кожного, хто виконує свій військовий обов’язок »,- сказав Андрій Рева.

  

Юрій Лукяненко, двоюрідний брат розповів яким був Герой.

«Олександр був справжнім Героєм, який обороняв нашу країну від ворога. Він як і кожен українець надіявся на світле майбутнє своєї держави, як вірний син своєї країни робив все що міг, заради майбутнього. Сьогодні знаменна подія, один з випускників сьогодні повертається до свого рідного ліцею, нажаль але меморіальною дошкою. Офіцер Олександр Каплінський загинув в Луганській області на блок посту у віці 35 років. Вічна пам'ять і слава», - наголосив родич.

 

На відкриття меморіальної дошки завітав підполковник Віталій Шум, заступник командира частини 3008 по роботі з особовим складом.

«Сьогодні ми вшановуємо пам'ять нашого військового побратима, любимого тата, сина, який поклав своє життя виконуючи свій конституційний обов’язок. Загинув він як герой захищаючи нашу Батьківщину. Завдяки таким людям, у нас над головою мирне небо, на вулицях міста тиша. Олександра ми пам’ятатимемо завжди. Слава Україні!», - сказав підполковник. 

Під пісню «Самотні мальви під вікном», яку виконала учениця школи, плакала не тільки мама Героя, а й всі присутні не могли втримати сліз.

 

Після відкриття меморіальної дошки, відбулося покладання квітів. Після чого, хвилиною мовчання вшанували всіх тих, хто загинув обороняючи Україну.

 

 

 

 

 

 

 

ВИННИЦА.info

Теги: герой дошка Каплінський 
Матеріали по темі