Суспільство

У вінницькому будинку престарілих встановили сонячний колектор

12 лютого 2016, 13:03

 Вінницький будинок-інтернат геріатричного профілю зможе економити до 100 тисяч в рік на електроенергії. БФ «Здоров’я для всіх» подарував закладу сонячний колектор, який підігріватиме воду для пральні.

«Колектор підігріватиме воду на потреби пральні, що працює в закладі щоденно. Він вміщує 500 літрів, саме стільки ми використовуємо на день.

Сьогодні в інтернаті знаходиться 228 чоловік, дві третини з них – прикуті до ліжка, тому білизну перестеляємо їм по кілька разів на день», - розповів директор закладу Володимир Вольський.

Все обладнання обійшлося фонду у понад 150 тисяч гривень. За попередніми підрахунками, окупити себе воно зможе через 2 роки при максимальній витраті води.

«Задача цієї ємності – акумулювати енергію, яка передається від сонячного випромінювання. Тут вона нагрівається і вже з неї подається до пральних машин, де починає нагріватися не з 5-7 градусів, а з 20-30 градусів в залежності від інтенсивності сонця.

Система працює цілодобово з перших променів сонця. Звичайно, в похмурі дні температура води трохи нижча», - додав директор підприємства, що займалося встановленням колектора, Дмитро Колосовський. 

ВИННИЦА.info

Теги: поради електроенергія 
Матеріали по темі