Суспільство

У Вінницькому музеї Повітряних Сил згадали про космонавта – друга Януковича

15 квітня 2011, 16:36

15 квітня у Вінниці в Військово-історичному музеї Повітряних Сил Збройних Сил України пройшла конференція на тему «Небо – мрія його життя», присвячена 90-річчю від дня народження льотчика-космонавта, двічі Героя Радянського Союзу Георгія Берегового.

Про це повідомляє департамент преси та зв’язків із засобами масової інформації Міністерства оборони України.

У конференції взяли участь ветерани Великої Вітчизняної війни, військовослужбовці Вінницького гарнізону та школярі.

Начальник Військово-історичного музею Володимир Дерновий та директор громадського музею Почесних громадян м. Вінниці Володимир Петров розповіли присутнім про цікаві і маловідомі факти із життя відомого космонавта. Після чого присутні переглянули відеофільм «Льотчик-космонавт Георгій Береговий».

Військовий льотчик першого класу, учасник бойових дій в Афганістані генерал-майор у запасі Володимир Алексєєв розповів, що Георгій Береговий – це приклад для наслідування, він був учасником Великої Вітчизняної війни, льотчиком-штурмовиком, він тричі горів на своєму Іл-2, і тричі бойові товариші вважали, що він загинув.

«Георгій Береговий продовжував військову службу в авіації, і в мирний час, він був льотчиком-випробувачем. За 16 років ним було випробувано 63 типи літаків, – наголосив Володимир Алексєєв. – Коли Юрій Гагарін підкорив космос, Береговий вирішив, що повинен стати космонавтом. І став попри те, що був набагато старший за своїх товаришів. Береговий продемонстрував на власному прикладі й те, що космос доступний для всіх – і для молоді, і для людей зрілого віку», – зазначив генерал-майор у запасі Володимир Алексєєв.

Така увага до Героя СРСР, який останні роки життя провів у Москві через те, що Береговий був людиною, яка допомогла президентові України стати тим, ким він є, зазначено у виданні Компромат.

У 30-ті роки Береговий працював на Єнакіївському металургійному комбінаті і, за словами соратників президента, приятелював із батьком Віктора Федоровича. Коли Віктор у 1967 році був засуджений на три роки за крадіжку, а в 1970 році на два роки за побиття, Береговий вирішив втрутитися, - зазначенно в виданні. Як депутат Верховної Ради СРСР він звернувся до Донецького обласного суду і домігся скасування рішення єнакіївських судів, ідеться у статті. Отже, у 1978 році Янукович був визнаний невинним.

Віктор Федорович не раз повторював, що він «щасливий, бо зустрів на життєвій дорозі вірного друга та мудрого вчителя». «Президент завдячує Береговому не лише закриттям судової справи. Завдяки йому він став членом Комуністичної партії Радянського Союзу», — йдеться у виданні.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі