Суспільство

У Вінницькому онкодиспансері відкрили оновлене відділення. Зручні ліжка, нові санвузли та світлі палати

13 квітня 2017, 13:12

 13 квітня у Вінницькому обласному клінічному онкодиспансері після реконструкції відкрили гінекологічне відділення. Ремонт провели за 7 місяців, витратили 5,9 млн. гривень, з яких 1 мільйон – кошти обласного бюджету, інші – за рахунок Державного фонду регіонального розвитку. Відділення обладнали системою пожежної сигналізації, там світлі палати та коридори, замінена сантехніка. Палати обладнані ліжками, в яких регулюється положення пацієнта. Біля кожного - кисневий балон.

Посадовці зазначають, що це перші кроки в стратегії розвитку медичної допомоги третього рівня. В облдиспансері потрібно буде оновити обладнання та провести ремонт урологічного відділення.

Перед відкриттям оновленого відділення гінекології головний лікар ВОКОД Володимир Шамрай продемонстрував слайди, який вигляд мали палати, коридори та санвузли до ремонту та надав дані по завантаженості відділення.

«Гінекологічне відділення онкодиспансера розраховано на 40 ліжок. Тут працюють лікарі, з яких двоє доктори медичних наук і два кандидати. В 2016 році у відділенні виконано 1464 оперативних втручання та проліковано 140 хворих. На сьогодні після реконструкції у відділенні створені надсучасні умови для лікування гінекологічних хворих, - повідомив В. Шамрай.

Голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій зазначив, що в Україні гостро стоїть проблема з онкологічними захворюваннями, тому фінансування медицини є вкрай необхідним.

«З 2016 року ми говоримо про третій рівень охорони здоров’я. Ми відпрацювали певну стратегію і ми робимо лише перші кроки. Вінницький онкодиспансер є одним з пріоритетів реалізації даної стратегії. В минулому році, коли ми запустили пересувний мамограф «Квітка», мало хто вірив, що це спрацює. Сьогодні бачимо, що у найвіддаленіших куточках Вінниччини люди вишиковуються в черги, щоб пройти обстеження. Ми будемо шукати фінансові ресурси для закупівлі ще одного пересувного мамографа», - говорить Валерій Вікторович.

Також голова облдержадміністрації повідомив, що область підготувала проект на Державний фонд регіонального розвитку, щоб отримати 7 млн. гривень на реконструкцію відділення урології вінницького обласного онкодиспансеру. Роботи планують розпочати в цьому році.

«Наша відповідальність – третій рівень медицини. Це стосується закладів, які потрібно приводити до світових стандартів. Я думаю, що крок за кроком ми йтимемо цим шляхом. Що стосується роботи обласної ради, незважаючи на те що є 8 політичних партій, все що стосується бюджету та виділення коштів на потреби закладів нашої сфери, не викликає питань, ми консолідовано приймаємо рішення. Оновлений депутатський склад готовий працювати на конструктив, не зважаючи на дискусії, які відбуваються по кожному рішенню», - говорить голова Вінницької облради Анатолій Олійник.

Все обладнання закладу сконцентровано в хірургічному корпусі, радіології та хіміотерапії. В облдиспансері його планують оновити.

«В 2017 році обласною програмою «Онкологія» передбачено 45 млн. гривень на придбання сучасного комп’ютерного томографа, вартістю 20 млн. гривень, сучасного рентген-апарату цифрового, вартістю, приблизно 7-8 млн. гривень, датчика для УЗД-апарату, який придбали минулого року та декількох апаратів для штучної вентиляції легень.

Якщо говорити про необхідне обладнання для відділення онкогінекології, то нам вкрай необхідна сучасна лапароскопічна стійка. Для відділення потрібен прилад, який дозволяє оглядати деталі шийки матки, його онкогінекологи використовують в повсякденній практиці. Необхідний хірургічний інструментарій, який, застарілий, ми ним працюємо вже 30-40 років…», - зазначив головний лікар.

Демонстрація на слайдах відділення до ремонту

Відділення після ремонту

 

 

 

 

Їдальня відділення

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: ремонт лікарня 
Матеріали по темі