Суспільство

У Вінницькому районі жителі двох сіл проголосували за перехід храмів з Московського патріархату до Помісної церкви України

14 січня 2019, 09:22

У Вінницькому районі ще дві громади перейшли до Помісної церкви України. 11 січня про своє рішення приєднатися до Православної Церкви України оголосили парафіяни храму архістратига Божого Михаїла села Комарів Вінницького району.

Про це повідомляє прес-служба Вінницької єпархії ПЦУ.

Голосування відбулося у місцевому клубі. Перед його початком до пастви звернувся настоятель храму протоієрей Валентин Гуторов. Священик наголосив, що рішення щодо приєднання до Української Церкви цілком залежить від громади, і він готовий прийняти будь-яке рішення своїх парафіян. При цьому о. Валентин відмовився від пропозиції священиків УПЦ в єдності з Московським патріархатом, котрі також брали участь у зборах і пропонували йому визначити, кого з селян він рахує своїми парафіянами, а кого ні.

«Я не ділитиму вас на «своїх» і «чужих». Ви всі мені милі» - такими словами настоятель звернувся до селян. Отець Валентин наголосив, що усі мешканці села є його парафіянами, а на закиди, що хтось із них не ходить до церкви регулярно, відповів історією з власного досвіду. Якось священику довелося причащати 90-річного дідуся, який сповідався в перший і в останній раз у житті. «Бог його не відкидав, і я не маю права нікого з вас відкидати і не рахувати своїми парафіянами» - підсумував о. Валентин.

Після двогодинного обговорення і обміну думками парафіяни проголосували: 57 голосів «за» Помісну Церкву, 3 – «проти» і 2 «утрималися». Таким чином, громада більшістю голосів вирішила перейти з юрисдикції УПЦ Московського патріархату до Православної Церкви України.

13 січня своїм правом визначитися щодо підлеглості у канонічних та організаційних питаннях скористалася церковна громада Успенського храму с. Степанівки Вінницького району, де настоятелем є також протоієрей Валентин Гуторов. Всі учасники зібрання одноголосно підтримали вибір на користь Православної Церкви України.

Таким чином, станом на 13 січня у Вінницькому районі приєдналися до Помісної Православної Церкви України 11 парафій.

13 січня Президент Петро Порошенко привіз до Вінниці Томос і повідомив, що Вінниччина лідирує за кількістю храмів, що перейшли до ПЦУ.

Нагадаємо, що у Шаргородському районі дві церковних громади приєдналися до Православної церкви України.  Дві релігійні громади у Козятинському районі до Помісної церкви України, але там змінили священиків, які не погодились з громадою.

Раніше ми писали, що у храм на Вінниччині призначили нового священика, бо попередній не хотів покидати Московський патріархат.

У Калинівському районі 2 храми перейшли до Помісної української церкви. У Вінниці до Помісної церкви приєднався храм, розташований у колишньому бункері радянської армії.

Громада храму ікони Божої Матері «Всіх скорботних радості», що розташований у головному корпусі Вінницького обласного психоневрологічного диспансеру, приєдналася до Помісної Церкви.

Нагадаємо, першими до ПЦУ у Вінниці перейшов Митрополит Вінницький і Барський Симеон з громадою Спасо-Преображенського собору. Потім у Вінницькій області ще три пaрaфії приєднaлися до Помісної церкви України.

Вiнниця.info, фото - зі сторінки Вінницької єпархії ПЦУ

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: церква 
Матеріали по темі