Суспільство

У Вінницю привезли Томос. На урочистість прибув Епіфаній, Порошенко і Гройсман. Фоторепортаж

13 січня 2019, 12:19

 13 січня до Спасо-Преображенського собору, що в центрі Вінниці, привезли Томос. Це копія оригінального документу, яка залишиться у храмі. До обласного центру прибули – керівник Помісної церкви України митрополит Епіфаній, котрий звершив ранішнє богослужіння, Президент Петро Порошенко, прем’єр-міністр Володимир Гройсман, народні депутати.

Храм зібрав сотні вірян.

У Соборі провели службу, в якій молилися за Україну та дякували за автокефалію. Томос поставили при вході до вівтара.

«В ці прекрасні дні Україна радісно святкує ті події, які трапилися не тільки в житті нашої єдиної Помісної церкви, але й загалом в житті нашої української держави. Бо українська церква отримала Томос, документ, який засвідчує автокефалію.

Господь благословив нас, щоб ми були творцями цієї новітньої історії нашої Помісної автокефальної церкви. Це дуже важливо для державотворення, бо церква є тією духовною основою, на якій ми в подальшому будемо будувати свою незалежну демократичну європейську Україну.

Я хочу висловити подяку його Всесвятості патріарху Варфоломію. Всім ієрархам, особливо владиці Симеону, який є одним є з тих, хто першим відгукнувся на цей заклик, долучився, брав безпосередню участь у Соборі, що  відбувся 15 грудня в стінах древньої Софії Київської. Ви проявили мужність, ви проявили мудрість, ви проявили ту настирливість, яка дала можливість нам об’єднатися в єдину Помісну українську православну церкву», – сказав очільник Помісної церкви України митрополит Епіфаній.

Петро Порошенко подякував митрополитам Епіфанію та Симеону. Повідомив, що Вінниччина лідирує за кількістю парафій, котрі перейшли до ПЦУ.

«Цього року Різдво ми святкуємо дуже по-особливому. Господь дарував нам величезний подарунок, те, за що ми століттями молилися. Саме нам випало щастя бути учасниками процесу створення об’єднаної автокефальної помісної української церкви.

У церквах Московського патріархату богослужіння починають з молитви за Кіріла, який благословляв на вбивства українців, який молиться за російську владу, за російське військо, сидить на колегії російського Міністерства оборони. А ще вважає нас нашу землю канонічною територією Росії.

Ми нація, яка має тисячолітню історію», - наголосив Президент.

Митрополит Симеон, у свою чергу, згадав скептичні настрої, які були в населення щодо Томосу. За його словами, навіть це не завадило українській церкві стати 15-ю «сестрою» Константинопольської церкви.

«Сьогодні, за старим стилем, закінчується 2018 рік. Він залишиться визначним, в усіх його стосунках і тих подіях, які відбувалися. Дякуємо Президенту, Уряду, ВРУ, нашим ієрархам.

Ми отримали те, кого чекали багато століть. І зробили це за 9 місяців. Коли Константинопольська церква дарувала для своєї доньки незалежність – автокефалію. Прикро, звичайно, що сьогодні велика частина православних кажуть: ми не хочемо цього, нам не треба… Але скептично також говорили й раніше, що не відбудеться Собор, не буде Томосу, Варфоломій не підпише, не визнає.

Сьогодні перед нами оця благословенна грамота або Томос. Грамота свідчить про те, що Україна стала 15-ю сестрою православного світу. 15-ю в числі тих, хто має автокефалію», - зазначив митрополит. 

На площі Тараса Шевченка поставили великі екрани, де люди могли спостерігати службу в онлайн-режимі.

Вінниця.infо, фото - Вероніка Малюта

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: церква 
Матеріали по темі