Суспільство

У Вінницькій міській лікарні №3 створили палату інтенсивної терапії з сучасним обладнанням. Фото

4 серпня 2020, 15:30

У Вінницькій міській клінічній лікарні №3 створюють палату інтенсивної терапії. Палата оснащена монітором спостереження, апаратом штучної вентиляції легень, функціональним ліжком з електроприводом. Обладнання закуплене на суму близько чотирьох мільйонів гривень.

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

Створення палати інтенсивної терапії у міській клінічній лікарні №3 покращить надання медичної допомоги людям та розширить можливості медичних закладів, особливо, в умовах пандемії.

«У палаті інтенсивної терапії є можливості, за наявності відповідного обладнання, надавати вчасні, ефективні і якісні медичні послуги для хворих. На сьогодні в місті ми маємо головне реанімаційне відділення в лікарні швидкої медичної допомоги, яка є базовою в Північному госпітальному окрузі. Вона буде обслуговувати майже мільйон жителів Вінницької області. Лікарня ШМД найбільш навантажена з точки зору травматології, хірургії, наслідків ДТП та інсультів. Саме тому ми розпочали розвивати цю лікарню і ведеться масштабне будівництво нового корпусу. Також три роки тому створили сучасне і професійне реанімаційне відділення в лікарні №1. Тепер у нас з’явилась можливість направити ресурс на МКЛ №3», – каже міський голова Сергій Моргунов.

Палата інтенсивної терапії у лікарні №3 розрахована на три ліжка, які будуть повноцінно оснащені. Також підведена киснева магістраль. Окрім того, є можливість додаткового розгортання ще кількох ліжок. Облаштована палата інтенсивної терапії повністю за кошти бюджету громади.

«Проект по створенню палати інтенсивної терапії виконаний з дотриманням світових вимог. Тут застосовані всі необхідні технології, використане якісне німецьке обладнання. Зроблено капітальний ремонт приміщень. Облаштовано систему медичних газів таким чином, що за потреби можна буде збільшити кількість пацієнтів, які отримують кисневу терапію або підтримку, ще на один-два місця», – розповів директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

Робоче місце оснащене монітором спостереження, апаратом штучної вентиляції легень, електровідсмоктувачем, медичними газами, функціональним ліжком з електроприводом.

«Заклад може брати участь в маршруті екстреного пацієнта. Коли у нас ставало питання госпіталізації важкого терапевтичного пацієнта, то третя лікарня «випадала» з цього маршруту, тому що у них не було реанімації і лікарня позиціонувалась як заклад відновлювального лікування. Тому з введенням реанімації статус самої лікарні теж підвищується. Персонал пройшов стажування на робочих місцях в інших реанімаціях міста. Зараз процес підготовки та формування штату палати інтенсивної терапії на завершальній стадії. Я думаю, що роботи ми завершимо до першого вересня, і вже восени ми почнемо приймати пацієнтів в палатах інтенсивної терапії», – зазначив Олександр Шиш.


Раніше ми писали, що у Вінниці показали лікарню, де рятують життя хворим на COVID-19.

Вінниця.info, фото ВМР

Теги: лікарня інтенсивна терапія реанімація обладнання 
Матеріали по темі