Суспільство

У Вінницькій області діагноз «рак» встановили майже 5800 пацієнтам: чоловіки хворіють частіше

5 лютого 2019, 13:00

Ризик занедужати на рак мають кожен четвертий чоловік і кожна п'ята жінка. Торік на Вінниччині діагноз рак почули 5784 вінничан, що дещо менше (на 0,8%), ніж у 2017 році. Своєчасно діагностовано хворобу, у І та ІІ стадіях у 58,1% хворих. Цифри підтверджують, що вінничани-чоловіки хворіють частіше за вінничанок, відповідно захворюваність серед чоловічого населення склала 396,7 вип. на 100 тис.нас., серед жіночого населення 344,6 вип. на 100 тис.нас.

Про це повідомив у «Фейсбук» головний лікар Подільського регіонального центру онкології Володимир Шамрай.

У чоловіків перша п’ятірка онкозахворювань практично не змінюється декілька років. В такому собі атирейтингу перше місце займає рак легенів, друге – новоутворення передміхурової залози. До речі, захворюваність на дану онкопатологію кожного року збільшується. На третьому місці – захворювання шкіри, четвертому – ободової та прямої кишки і п’ятому –шлунку. На першому місці у структурі захворюваності жінок – рак молочної залози, на другому – злоякісні новоутворення шкіри, на третьому – рак тіла матки, на четвертому місці – ободової кишка, а на п’ятому – рак прямої кишки.

«Нині онкологія, це вже не хвороба людей старшого віку, хоча 57% захворівших в області, це вінничани у віці 55 – 74 років. Адже рак помітно молодшає. Тож ще раз звертаюся до вінничан, у будь якому віці, аби захистити себе, не ігноруйте профілактичні обстеження. Зробіть своїм життєвим правилом принаймні раз в рік організовувати «дні здоров’я» і почніть регулярні огляди у лікарів. І не для того, щоб почути страшний діагноз, а перш за все переконатися,що ви «здорові», і бути спокійним», - написав лікар.

Він також повідомив, що про брак кадрів в районах, який лише посилюється. На Вінниччині взагалі немає онколога в Піщанському, Чернівецькому, Хмільницькому районі.

«Повноцінну ставку онколога мають тільки 14 лікарів, ще 10 онкологів обіймають свої посади за сумісництвом. Не хочу нікого ображати, але який із такого фахівця може бути онколог, якщо його основна спеціальність — гінеколог чи уролог? Переконаний така тенденція, не лише у нас в області. Тож на цю проблему має звернути увагу держава. Інакше кількість хворих та діагностування пухлин на пізніх етапах буде лише збільшуватися», - додає Володимир Шамрай.

Вінниця.info

Теги: лікування 
Матеріали по темі