Суспільство

У Вінницькій області на озері виявили десяток лебедів. Орнітолог пояснив, як доглядати за птахами, які залишилися зимувати на водоймах

18 січня 2021, 12:08

Через зміни клімату і теплі зими, все більше птахів почали залишатися «зимувати» на водоймах, а не летіти у теплі краї. Однак птахи не можуть передбачити різких змін в погоді, як сталося на початку цієї зими, коли температура повітря зараз до -22. Відповідно водойми замерзають, а птахам нікуди діватися.

17 січня у селі Могилівка, що у Гніванському районі, на Голубому озері виявили десяток лебедів. Спочатку здалося, що птахи примерзли до льоду, тому на місце події викликали рятувальників. Але коли вони спробували підібратися ближче до птахів, лебеді злякалися і пішли. Тому і рятувати їх не довелося.

«До пожежно-рятувальної частини м.Гнівань надійшло повідомлення про те, що в с.Могилівка на Голубому озері примерзли лебеді. Прибувши на місце виклику рятувальники спробували підібратися до птахів, які були посередні озера, але як виявилося, птахи просто сиділи на кризі біля ополонки. Побачивши, що рятувальники підбираються ближче, лебеді злякалися та пішли, тому рятувати їх не довелося.

Для зручності птахів, рятувальники зробили велику ополонку. До операції також долучилися: староста села ,депутати та небайдужі мешканці», – йдеться у дописі Гніванської міської територіальної громади.

Редакція Вінниця.info зв’язалася із Едуардом Кавуном, завідуючим кафедрою зоології Донецького Національного університету ім. В. Стуса з приводу того, що робити, якщо все таки виявили, що птах примерз до льоду.

«Якщо побачили птаха, який примерз до льоду, треба викликати рятувальників, або ж самому, – проломити лід. Далі птаха потрібно занести до оселі і відігріти, нормальна температура від 10 градусів тепла. Якщо є можливість, на період морозів птаха варто залишити у себе, а потім знову випустити», – каже Едуард Кавун.

Птахи почали частіше залишатися на водоймах навіть взимку через те, що відбулися значні зміни в кліматі, пояснює Едуард Михайлович.

«Минулого року мені телефонували з Києва, що на водоймі 150 лебедів залишилися. Багато загинули. Птахи залишаються «зимувати» через зміну клімату. Усі ж бачать, які в нас зими останні роки – теплі. Птахи не можуть передбачити уже різких змін, як от сталося цього року із настанням морозів. Вони відчувають тепло, тому й залишаються.

І якщо таке стається, тут уже відповідальність «падає» на людей. По можливості потрібно доглядати за птахами. Головне не дати їм примерзнути до льоду», – додає Едуард Кавун.

Лебеді мають той самий раціон, що й гуси. Це може бути риба, молюски, зерно, капуста, морква, бурячок і відварна картопля. Головне, щоб не годувати їх хлібом, у птахів від нього починається ентерит

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото ілюстративне та зі сторінки Гніванської міської територіальної громади

Теги: лебеді водойма зима орнітолог 
Матеріали по темі