Суспільство

У Вінницькій області залишився шанс створити шостий район – Жмеринський

15 липня 2020, 15:02

У Верховній Раді сьогодні прийняли Постанову про проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, а проект Постанови Про утворення та ліквідацію районів, за який народні депутати мали б голосувати 14 липня, зняли з розгляну. Тому є шанс, що у Вінницькій області може бути шість районів, а не п’ять. Шостий район може бути з центром в Жмеринці. Увійдуть до нього Барський, Шаргородський і Жмеринський райони.

Про можливість утворення 6 районів на Вінниччині на сторінці в «Фейсбук» написала народна депутатка по 14 округу Ірина Борзова.

За її словами, основна проблема при районуванні Вінниччини була в охопленні територій. Після погодженого Кабміном розподілу Вінницький район виявився найбільшим – 766,4 тис осіб; Гайсинський – 243,3 тис осіб; Могилів-Подільський – 205, 2 тис осіб; Тульчинський – 157,2 тис осіб; Хмільницький – 188,3 тис осіб.

«До того, як проект Постанови про утворення та ліквідацію районів винесуть на голосування в Раді, Комітет ще раз розгляне питання створення шостого Жмеринського району, до якого увійдуть Жмеринський, Барський і Шаргородський райони. До речі, завдяки моєму зверненню і підтримці колег, Копайгород залишили в Барському районі, а не приєднали до Могилів-Подільського. Тобто, зробили так як просили нас люди.

Тож маємо шанс «заскочити в останній вагон» і зробити рівномірне районування Вінницької області, де буде Вінницький, Гайсинський, Могилів-Подільський, Тульчинський, Хмільницький і Жмеринський райони», - зазначено в дописі.

Пізніше стало відомо, що профільний Комітет підтримав стоврення шести районів у Вінницькій області, один з них з центром в Жмеринці. Тепер рішення за Верховною Радою.


Нагадаємо, на засіданні Кабміну 12 червня погодили утворення 5 районів у Вінницькій області. Районні ради будуть, але не буде ніякого підпорядкування органів місцевого самоврядування територіальних громад районним радам ні адміністративно, ні фінансово.

23 червня під час розширеного засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування обговорили проект рішення Кабміну щодо утворення у Вінницькій області. Була пропозиція створення на Вінниччині шостого району.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: децентралізація райони Вінницька область Верховна Рада 
Матеріали по темі