Суспільство

У вінницькій «пироговці» робитимуть операції з трансплантації, 5 тисяч українців щороку потребують такої допомоги

13 серпня 2020, 15:53

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час робочої поїздки до Вінниці 13 серпня повідомив, що на програму трансплантації в Україні у 2020 році виділено фінансування в сумі 112 млн гривень. На 2021 рік запланували 585 млн гривень. За словами міністра, у Вінницькій обласній лікарні ім. М.І. Пирогова є обладнання, і найголовніше – є фахівці.

«Ми зараз почали розвивати трансплантацію в Україні. Моя мрія, щоб за 2,5 роки ми здобули повну трансплантаційну незалежність, як країна. Щоб всі наші громадяни, які потребують або органну трансплантацію, або трансплантацію кісткового мозку, щоб все це відбувалось в нашій країні. Для цього треба збудувати систему, яка могла б працювати по території всієї країни, в тому числі і Вінниці.

Я сьогодні мав розмову у обласній лікарні (ім. М.І. Пирогова – ред.) щоб почали цей процес. Зараз є пілотний проект Міністерства охорони здоров’я, в якому приймають участь вже 24 лікарні, які в різних куточках нашої країни.

В цьому році передбачено фінансування 112 млн гривень. На наступний рік ми закладаємо 585 млн гривень. Хочемо і далі це нарощувати. Мета одна – щоб ми і далі надавали цю медичну допомогу всім без виключення громадянам України, які цього потребують. Якщо подивитись на цифри, то зробити трансплантацію в Україні силами українських фахівців – в 4-5 разів дешевше, ніж за кордоном», - повідомив Максим Степанов.

Кожного року 5 тисяч українців потребують трансплантації. Кожен день в Україні помирає за різними даними до 9 людей, які не дочекались трансплантації.

«Ми хочемо щоб дорога життя мала щасливий кінець. Хочемо щоб люди жили, і щоб в Україні отримували високоспеціалізовану допомогу», - сказав М. Степанов.


Нагадаємо, Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова увійшла до переліку медзакладів, де буде реалізовано пілотний проект щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.

Вінниця.info

Теги: трансплантація пироговка Степанов 
Матеріали по темі