Місто

У вінницькій школі №16 їдальню перетворили на зону для розвитку та навчання

27 вересня 2021, 17:12

У вінницькій школі №16 їдальню поділили на кілька зон. Тепер це місце не тільки, щоб поїсти, але й для розвитку та навчання учнів. З ідеєю оновлення простору шкільної їдальні «CoolFood: територія правильного харчування» учні 16 школи пішли на конкурс «Бюджет шкільних проектів» і перемогли. Це один із великих проектів-переможців, який набрав від координаційної ради 18,50 балів.

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

Для реалізації проекту із міського бюджету виділили 300 тисяч гривень. За ці гроші придбали яскраві столики та стільці, стелажі для розмежування зон та посуд для майстер-класів.

У їдальні є кілька зон: «Смачні сніданки» та «Смачні обіди» для учнів початкової школи, «Корисна їжа» для учнів середньої та старшої шкіл. Також є зона майстер-класів, її відкриють у жовтні. Першим стане майстер-клас із сервірування столу для шестикласників. Про всі заходи в їдальні, а також про кухні різних народів світу, учні зможуть дізнатися з інформаційної зони.

«Ще перед формуванням ідеї проекту в школі провели опитування. 70% учнів вказали, що вони б хотіли бачити оновлену їдальню. Проте кінцевою метою стало не просто осучаснення простору, а підвищення рівня культури харчування та етикету шляхом створення справжнього освітнього середовища, де учні можуть здобувати знання», – зазначила авторка ідеї Анна Крижанівська.

Конкурс «Бюджет шкільних проектів» проходить у Вінниці з 2019 року. У зв'язку з тим, що учні досить активно долучилися до конкурсу, у 2020 році, за ініціативи міського голови Сергія Моргунова, вдвічі збільшили призовий фонд: до 2 мільйонів гривень. А цього року фінансування зросло ще на півмільйона гривень.

«Цього року бюджет конкурсу – 2,5 млн грн. Маємо реалізувати дев'ять проектів-переможців. Усі вони на різних стадіях впровадження. З першого вересня учні школи №16 відвідують оновлену їдальню. Ще в кількох освітніх закладах реалізація проектів конкурсу на завершальному етапі. Хочу зазначити, що у нас дуже активні учні й щороку кількість охочих долучитися до конкурсу зростає», – зазначила начальниця відділу виховання та позашкільної роботи департаменту освіти міської ради Наталія Перекрестенко.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото Вінницької міської ради

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: школа їдальня 
Матеріали по темі