
17 листопада у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею розпочала роботу VІІІ Вінницька бієнале художнього текстилю юних авторів «Світ у клаптику». Окрім вінницьких митців, цьогоріч в бієнале взяли участь молоді художники з Львівщини, Тернопільщини, Херсонщини та Хмельниччини.
Про це повідомляють на фейсбук-сторінці обласного краєзнавчого музею.
Як розповідають в закладі, Вінницька бієнале художнього текстилю веде свою історію з 2006 року.
«За цей час склалося коло наших друзів і однодумців, що впроваджують захопливі техніки текстилю у дитячу творчість. Ми вдячні тим, хто взяв участь у бієнале цього складного для мистецьких навчальних закладів року», – зазначають в дописі музею.
Загалом, участь у виставці взяли:
- Дитяча Школа Народних Мистецтв (м. Львів);
- Тернопільська художня школа ім. М. Бойчука;
- Заводська школа мистецтв (Тернопільстка обл.);
- Навчально-естетичний комплекс «Художня школа» (м. Херсон);
- Хмельницька Дитяча Школа Мистецтв (образотворче відділення);
- Вінницька дитяча школа мистецтв (Відділення образотворчого мистецтва);
- заклад «Вінницька дитяча художня школа»;
- Центр «Барви України» (м. Вінниця);
- арт-майстерня «Скриня» (м. Вінниця).
В експозиції представили 55 творів у техніках художнього текстилю. Як розповідають в музеї, серед них є традиційні для українського народного мистецтва техніки ткацтва з фрагментами килимових орнаментів, виконаних у форматі міні-гобелену, панно та серветки з вибійками (декорування способом друку візерунку за допомогою вирізьблених кліше).
Також популярними є гобелени з мотивами українського краєвиду. Цікаві можливості образного мовлення надає напрям аплікації, який іноді поєднується з розписом. Значного поширення набула давня східна техніка батику (розпису по тканині), яку можна застосувати для дизайну одягу (вузликовий батик) і для створення вишуканих мистецьких творів (холодний батик). Веселі пропозиції для глядацької творчості дарують текстильні сумочки і ляльки.
«Пропонуємо відвідати «найоптимістичнішу» виставку року, познайомитися з талановитими авторами і оригінальними ідеями, долучитися до шанувальників напряму візуального мистецтва, яким захоплюється сучасний світ.
Всі учасники бієнале отримують подяки і подарунки від музею, будуть визначені переможці у різноманітних номінаціях», – додають в краєзнавчому музеї та рекомендують слідкувати за наступними публікаціями закладу.
Виставку можна відвідати до 6 грудня.
Варто зазначити, що в період «карантину вихідного дня» заклад працює з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 18:00. Субота та неділя – вихідні.
Художні роботи Дитячої школи народних мистецтв (м. Львів)
Роботи учасників з Дитячої художньої школи (м. Херсон).
Дизайн-ліцей (м. Херсон).
Гобелени Тернопільської художньої школи ім. М. Бойчука.
Представлення творів Центру «Барви України» (м. Вінниця).
Художня робота Заводської школи мистецтв (Тернопільська область).
Нагадаємо, в «Квадраті» відкрили виставку картин вінницької художниці. Запрошують на лекції та майстер-класи з живопису від мисткині.
Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.
Вінниця.info, фото – з фейсбук-сторінки музею