Культура

У Вінницькому краєзнавчому музеї відкрили виставку, на якій презентували зимові краєвиди Поділля. Фото

11 грудня 2020, 17:21

З 10 грудня 2020 року у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрили виставку «Подільська зима», на якій презентували живопис вінницьких художників та іконопис, а також етнографічні комплекси зі збірки музею. Подільські зимові краєвиди представили творами відомих митців Вінниччини.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Як йдеться в повідомленні, на експозиції презентували роботи Володимира Козюка, Ігоря Ященка, Михайла Довганя, Богдана Макаренка та Дмитра Самошевського. Також майстром зимового пейзажу називають вінницького художника Олександра Назаренка, який надав на виставку п’ять зимових мотиві.

«Теми історії, народних традицій святкування Різдва на Поділлі розкриває у своїх творах Іван Горобчук. Святковий настрій передають живопис Наталі Чернової (м. Київ), художній текстиль Людмили Бондар, розпис гутного скла Леонтія Гринюка за мотивами Миколи Гоголя, рельєфи на тарілях Василя Рижого та Наталі Лавренюк, декоративний посуд класика подільської кераміки Олексія Луцишина. Дещо виокремлена за змістом робота Світлани Телець «Ноїв ковчег. Зима 2020», яка ніби вловлює тривожні настрої нашого часу», – додають в дописі музею.

Як зазначають співробітники закладу, комплекс ікон в експозиції присвячений зимовим святам – дням вшанування святих Варвари та Миколая, зображення цих святих часто можна зустріти у подільській народній іконі. Етнографічний комплекс, у який входить народна керамічна та дерев’яна іграшка, знайомить зі звичаєм дарувати дітям «від Миколая» нехитрі забавки та смаколики.

«На невеликому відкритті в дружньому музейно-мистецькому колі всі присутні художники, роботи яких представлені на виставці, в знак вдячності за постійну співпрацю отримали від директора музею Катерини Висоцької подарунки – альбоми «Визначні пам’ятки Вінниччини»», – кажуть в музеї.

Виставка триватиме до 8 січня 2021 року.


Нагадаємо, в краєзнавчому музеї до 20 грудня триває виставка, присвячена історії українського війська від часів Русі до сьогодення.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото – з фейсбук-сторінки музею

Теги: краєзнавчий музей виставка Подільська зима художники живопис 
Матеріали по темі