Суспільство

У вінницькому Парку динозаврів з’явилися нові експонати з Льодовикового періоду. Фоторепортаж

27 вересня 2021, 15:23

У вінницькому «Динопарку», який розташований на території Подільського зоопарку, поповнення. Нещодавно колекцію експонатів поповнили мамонт, шаблезубий тигр, волохатий носоріг, гігантський лінивець, бик, горила, смілодон, мегацеропс та інші – усі родом з Льодовикового періоду.

Тварини рухаються та видають різні звуки.

Шерстистий носоріг

Родина – носорогові

Довжина – 3,8 метрів

Дорослий шерстистий носоріг, як правило, вимірював від 3 до 3,8 метрів – від голови до хвоста, за оціночною вагою приблизно 1800-2700 кг, або 2000 кг. Він виріс до 2 метрів у висоту біля плеча, приблизно такого ж розміру, як білий носоріг. Два роги були зроблені з кератину, один довгий ріг виходив вперед, а менший ріг між очима. У порівнянні з іншими носорогами, шерстистий мав довгу голову і тіло, але коротші ноги.

Заморожені екземпляри вказують на те, що довга шуба носорога була червонувато-коричневою, з густим підшерстям.

Смілодон

Родина – котові

Довжина – 2,7 метрів

Смілодон – вимерлий рід хижих ссавців з родини котячих і підродини махайродових. Відомий своїми великими зубами. Одним з найбільш вивчених смілодонів, є північноамериканський смілодон. Вивчений він завдяки залишкам у асфальтовій масі, утворений мінеральними смолами, змішаними водою. Відомо понад 2 тисячі таких знахідок.

Мегацеропс

Родина – бронтотерієві

Довжина – 5 метрів

Мегацеропс, як і інші бронтотерії, являє собою консервативну групу тварин, зубна система яких протягом еволюційної історії була брахіодонтною: корінні зуби мали низькі коронки і замкнуті коріння, що свідчило про харчування відносно м’якою рослинністю.

Сідлоподібний череп був масивним, з невеликим вмістилищем для головного мозку.


Еласмотерій

Родина – носорогові

Довжина – 5 метрів

Відомі екземпляри досягають до 4,5 метрів довжини тіла с висотою плечей більше 2 метрів. Еласмотерій досягає щонайменше 5 метрів довжини тіла з розрахунковою масою 3,6-4,5 тонн.

Еласмотерій є вимерлим родом ендеміків Євразії великих тварин з родини носорогових упродовж пізнього пліоцену та плейстоцену, від 2,6 млн років до нашої ери – до, принаймні, 39000 років тому. Сотні великих видів ссавців, у тому числі Еласмотерій, зникли після останнього Льодовикового періоду, через зміни клімату, втрату рослинності та полювання з боку людей.


Титаніс

Родина – птахи

Довжина – 2,5 метрів

Це був хижак, який підстерігав свою здобич із засідки. Міг полювати на тварин масою 80-100 кг. Це вимерлий хижий нелітаючий птах. Мешкав у плейстоцені в Північній Америці на території сучасної Флориди і Техасу.

Птах досягав висоти 250 см, ймовірно, важив до 150 кг. Дзьоб широкий і досить потужний. Шия товста і мускулиста. Передні кінцівки маленькі, не могли використовуватися для польоту.

Гліптодон

Родина – гліптодонтові

Довжина – 3 метри

Рід вимерлих тварин ряду неповнозубих. Глітодонтові з’явилися в пліоцені у Південній Америці. Поширилися на територію Північної Америки. Вимерли близько 10 тисяч років тому.

Гліптодон був завдовжки 3 метри і важив до 2 тонн, мав товстий панцир, який складався зі зрощених один до одного численних кісткових пластинок. На голові у гліптодонів був невеликий щит, утворений такими ж кістковими пластинками.

Гігантський лінивець

Родина – лінивцеві

Довжина – 6 метрів

Гігантські лінивці – група декількох різних вимерлих видів лінивців, які відрізняються особливо великими розмірами. Вони виникли в олігоцені близько 35 млн років тому і жили в Новому Світі, досягаючи маси кілька тонн і висоти 6 метрів.

На відміну від сучасних лінивців, їхні родичі жили не на деревах, а на землі.

Бронтоскорпіо

Клас – павукоподібні

Довжина – 94 см

Бронтоскорпіо – вимерлий рід гігантських скорпіонів, що жив у силурійському та девонському періодах. Скам’янілість бронтоскопіо виявили у 1972 році, у Великій Британії. Цей скорпіон був одним з найдревніших павукоподібних, але перевищував за розміром усіх сучасних видів: його довжина досягала 94 см. У бронтоскопіо були зябра і легені – він жив і у морі, і на суші.

Махайрод

Родина – котові

Довжина – 3 метри

Припускають, що перші представники цього року з’явилися у середньому міоцені на території Євразії, приблизно 15 мільйонів років тому. Вимерли близько 2 мільйонів років тому.

Протягом свого існування махайроди були представлені 12-ма різними видами, які мали несхожу зовнішність. Але їхньою спільною рисою були великі ікла із зубчастими внутрішніми гранями. Ікла махайрода були довші за ікла сучасних представників родини котячих. Махайрод важим близько 250 кг. Його ікла призначалися для того, щоб спотворювати тіло жертви. Використовували їх не так, як сучасні кішки: ними хижак завдавав укуси вже у переможену жертву чи кусаючи у м’які області – живіт або горло.

Горила

Родина – людиноподібні

Довжина – 2 метри

Зріст дорослих самців може варіювати від 1,65 до 1,75 см при ширині плечей близько 1 метра. Вага самців 140-170 кг, але може перевищувати і 200 кг. Самиці важать приблизно вдвічі менше. Будова тіла горил масивна, сильно розвинена мускулатура.


Бик (Тур)

Родина – бикові

Вага – 1200 кілограмів

Тур – велика тварина з важкою головою, довгими розвиненими рогами, високими кінцівками. Ця тварина відзначалася великою силою, швидкістю. Самка тура за період лактації давала 500-700 кг молока.

Найвідоміший тур європейський – предок бика свійського. В Україні населяв степи, лісостепи, мішані ліси і був мисливською твариною. Вимер у XVII столітті.Ентелодон

Клас – ссавці

Довжина – 2 метри

Це вимерлий рід парнокопитних ссавців. Часто називаються близькими родичами свиней, хоча сучасні дослідження показують, що вони ближчі до бегемотових чи навіть китоподібних.

Ентелодони були всеїдними. За способом життя вони були подібні до свиней, хоча розмірами зрівнювалися з невеликими носорогами. Мали зріст 2,1 метри і мозок розміром з кулак. Населяли Євразію та Північну Америку з 45 до 25 млн років тому.


Мамонт

Родина – слонові

Довжина – 2,5-3 метри

Мамонти були розповсюджені на усіх материках, окрім Австралії та Антарктиди, у період з пізнього плейстоцену. Мамонти були більшими за всіх сучасних слонів і важили близько 6-8 тонн, а окремі великі самці могли мати масу тіла до 12 тонн.

Квиток у «Динопарк» коштує:

  • Діти до 3 років – безкоштовно
  • Віти від 3 до 12 років – 100 гривень (з квитком «в зоопарк – 70 грн)
  • Дорослі (від 12 років) – 150 гривень (з квитком «в зоопарк – 100 грн).

Пільги (безкоштовно):

  • Учасники АТО
  • Діти сироти
  • Діти-іменинники
  • Кожна третя і наступна дитина у багатодітній сім’ї
  • Діти з інвалідністю з супроводжуючими.

Графік роботи «Динопарку» – щодня з 9-ї до 19-ї години.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Динопарк експонати мамонт лінивець горила 
Матеріали по темі