Здоров‎’‎я

У Вінницькому СНІД-центрі розширяють лабораторію для тестування COVID-19. Фото

23 листопада 2020, 12:40

У Вінницькому СНІД-центрі готуються до розширення лабораторії. Цей медичний заклад вже має один з небагатьох в Україні приладів, який тестує всі види інфекцій. До початку пандемії, тут загалом проводили дослідження люди, які живуть з ВІЛ. Нині тестують також на COVID-19.

«Це повністю автоматичний прилад, який самостійно проводить весь цикл ПЛР-досліджень. За день може обробити до 190 зразків. Результати за сім годин. Це єдиний в області апарат подібного типу. Таких в Україні близько восьми», - розповідає Олена Косенко, завідувач лабораторією Вінницького обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДОМ.

За словами керівника обласного СНІД-центру Ігоря Матковського, у них вже є апаратура закритого та відкритого типу.

«На сьогоднішній день прийнято рішення на самому верху, щодо закупки додаткового обладнання, для трьох робочих місць, для трьох лікарів, які зможуть розширити можливості тестування на коронавірус. Сьогодні на нашому обладнанні можна детектувати методом ПЛР будь-яке інфекційне захворювання», - пояснює Матковський.Нагадаємо, на завершальному етапі створення обласної інфекційної лікарні на Медмістечку. Приміщення Центру СНІД, на базі якого буде медзаклад, підготували за два тижні. Лікарня стане єдиним центром замкненого циклу, адже тут є ІФА-лабораторія і ПРЛ-лабораторія, які здійснюють діагностику на коронавірус. Вже сформували склад медперсоналу.

«Проходимо навчання. Читаємо протоколи. Проходим курси підвищення кваліфікації. Зокрема на днях проходив курс по УЗД-діагностиці легень», - Юрій Цульба, лікар-інфекціоніст та анестезіолог.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Теги: Вінниччина СНІД-центр лабораторія коронавірус 
Матеріали по темі