Суспільство

У Вінницькому технічному університеті готуватимуть офіцерів запасу за профілем бойового застосування безпілотників

14 січня 2021, 12:16

У Вінницькому технічному університеті розпочнуть підготовку офіцерів запасу за спеціальністю «Бойове застосування військових частин і підрозділів безпілотних авіаційних комплексів оперативно-тактичного, оперативного, стратегічного класів». Минулого року ВНТУ отримав необхідні дозволи й ліцензію для підготовки фахівців БПЛА.

Навчатимуть офіцерів на військовій кафедрі, перший набір курсантів буде влітку. Планують набрати 25 хлопців і дівчат. Попередньо викладачі поглиблено вивчатимуть цю справу в Національному авіаційному університеті.

Про це пише АрміяІnform.

Як розповів завідувач кафедри Андрій Поляков, для опанування новим фахом на кафедрі було підготовлено потужний симуляційний клас, а університет закупив два безпілотні авіаційні комплекси, на яких слухачі отримуватимуть практичні навички у застосуванні безпілотників. Ті з них, хто прийме рішення пов’язати свою долю зі службою в українському війську, у військових частинах вже командуватимуть операторами БПЛА, а точніше – підрозділами відповідного напрямку.

«Скоро наші викладачі вирушать на підготовку до Національного авіаційного університету, де поглиблено вивчатимуть цю справу й отримають допуски до викладацької та інструкторської роботи. У Міністерстві оборони наразі розглядаються вже останні нюанси щодо підготовки на нашій базі фахівців БПЛА. Та, поки документи знаходяться на розгляді, ми не гаємо часу. З обласними головними управлінням Служби безпеки та Національної поліції України вже погоджено зони польотів безпілотних літальних апаратів. Тож, щойно рішення на найвищому рівні буде прийнято, ми розпочнемо підготовку слухачів», – каже Андрій Поляков.

Перший набір курсантів за цією спеціальністю відбудеться влітку. Планується набрати 25 хлопців та дівчат, які у своїх вишах в різних областях України вже здобули або здобувають вищу освіту й ступінь бакалавра та бажають протягом двох років вивчати військову справу на кафедрі військової підготовки ВНТУ. Наразі охочих уже є набагато більше.

Два безпілотні авіаційні комплекси були придбані як складники – інженери ВНТУ зібрали їх власноруч. БПАК здатні виконувати широкий спектр завдань на різних висотах та на досить значних відстанях, чого для підготовки майбутніх операторів БПЛА та командирів підрозділів цілком достатньо.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото АрміяІnform

Теги: безпілотник навчання ВНТУ 
Матеріали по темі