Місто

У вінницьких багатоповерхівках встановлюють системи контролю комунальних послуг

22 грудня 2020, 12:59

У Вінниці продовжують обладнувати системи контролю комунальних послуг в багатоповерхових будинках. Подібні системи дозволяють контролювати параметри послуг: якщо відбувається збій, сигнали відразу надходять до управляючих компаній, на Цілодобову варту та до департаменту житлового господарства. За два роки такі системи встановили у 15 багатоквартирних будинках.

Про це інформують на сайті Вінницької міської ради.

Як зазначають в повідомленні, минулого року такі датчики встановили у кількох будинках. Певний час вони працювали в тестовому режимі. Цього року продовжили їх встановлення і в інших багатоповерхівках.

В міськраді пояснили, як працює система: у випадку аварійних ситуацій людям, які мають доступ до неї, приходять сповіщення на телефон чи комп’ютер. Вони бачать, який тиск в трубопроводах, яка температура теплоносія чи нагрітої води, чи є електроенергія взагалі, чи немає витоків у будь-яких приміщеннях.

«Датчики встановлюють у підвалах будинків. Систему підключено до хмарного сервера, який дозволяє зберігати дані протягом трьох місяців та відображати систему контролю у вигляді графіків. Дані оновлюються щохвилини. Про проблему надходять повідомлення до Цілодобової варти, яка має доступ до цієї системи, та до управляючої компанії. Повідомлення надходять і на телефон голови ОСББ або ж диспетчеру управлінської компанії. Це все робиться для того, аби швидко відреагувати та локалізувати ту чи іншу проблему і відправити на місце аварійну бригаду. Систему контролю параметрів облаштовуємо на умовах співфінансування, де 70% – кошти міського бюджету і 30% – кошти мешканців. Минулого року ми встановили датчики у дев’яти будинках, цього року такими пристроями обладнали шість багатоповерхівок», – розповів директор департаменту житлового господарства Роман Фурман.

Нагадаємо, мешканці Вінниці заборгували за тепло та гарячу воду близько 145 мільйонів гривень.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото – власне та з сайту міськради

Теги: комунальні послуги система контролю багатоповерхівки міськрада 
Матеріали по темі