Місто

У вінницьких трамваях запустили систему карткової оплати за проїзд. Як це працює і які картки підходять?

2 грудня 2019, 13:53

2 грудня у Вінниці запустили систему безготівкової оплати за проїзд у громадському транспорті. Наразі послуга доступна тільки у трамваях, до кінця року планують підключити тролейбуси, потім – муніципальні автобуси та маршрутки.

«Це один із перших елементів муніципальної картки вінничанина, загального вінницького електронного сервісу, який буде наповнюватися з роками. Маю надію, що він стане зручним для вінничан і гостей нашого міста.

Важливо те, що користуватися ним можна не тільки при допомозі картки, а й іншими можливими безготівковими засобами оплати. Це приклад для всієї України, як комплексно впроваджувати електронний сервіс. Вінниця – єдине місто в Україні, де система впроваджуватиметься у таких масштабах», - сказав під час запуску проекту на території ВТК міський голова Сергій Моргунов.

Директорка КП «Вінницякартсервіс» Катерина Бабіна розповіла, які види оплати проїзду сьогодні доступні у транспорті.

- Залишається можливість оплатити на борту транспорту готівкою – або у водія, або у кондуктора.

- Є щомісячні проїзні, які будуть діяти паралельно з електронною системою оплати до березня 2020-го року.

- Залишається оплата за допомогою СМС-повідомлень і QR-кодів через додаток «Приват 24».

Додаються

- За допомогою картки вінничанина (студентської, учнівської, пільгової чи неперсоніфікованої).

- За допомогою безконтактних банківських карток.

- З використанням PayPass.

Де взяти карту?

Персоніфіковані картки (студентську, учнівську) можна замовити через сайт «Вінницякартсервіс». Пільгові картки оформляють в офісі підприємства на Соборній, 36 або у центрах обслуговування споживачів при ЖЕКах: Коцюбинського, 11; Келецька, 65; Київська, 31; Ващука, 16; Антонова, 44; Оводова, 1; Гагаріна,2.

Сьогодні неперсоніфіковані картки продаються у кіосках «Преса», їх вартість – 60 гривень.Всі картки потрібно поповнювати. Здійснити це можна через сайт «Вінницякартсервіс», в майбутньому будуть доступні й інші способи.


Як розраховуватися за допомогою муніципальної картки?

Сьогодні ця послуга доступна лише у трамваях. Заходячи до салону, громадянин має приставити картку до валідатора, що розміщений біля дверей.

«Кожного разу, коли ви перший раз прикладаєте картку, йде списання грошей. Якщо ви ще раз прикладете картку, то несанкціонованого списання не відбудеться. Завжди буде з’являтися інформація по картці. Тому не треба боятися прикладати картку, зайвий раз гроші не зніме. Можна також просто прикласти, щоб дізнатися, який баланс залишився на рахунку.

Коли я хочу оплатити за багаж або за другого пасажира, я прикладаю картку і на валідаторі з’являється ще дві кнопки. Перша – за багаж, друга – можна додатково заплатити ще за чотирьох пасажирів.

Ця функція, яку ми сьогодні тестуємо, називається електронний гаманець. Ви поклали довільну суму грошей, наприклад, 50 гривень. Приклали до валідатора, у вас списалося 4 гривні, 46 гривень залишилося на балансі», - пояснила Катерина Бабіна.

Як розрахуватися за допомогою банківської картки?

Для розрахунку підходить безконтактна банківська картка. Її також потрібно прикласти до екрану валідатора. За одну секунду відбувається зчитування інформації. Важливо, що за допомогою банківської картки на одному валідаторі не вдасться оплатити проїзд одразу кількох людей, тому, якщо є така необхідність, варто зробити це біля інших дверей. Картка блокується лише на 10 хвилин, потім вона підходить для оплати на тому ж пристрої. Важливо, що валідатор, який розміщений на другий дверях, друкує квиточки.

Переваги муніципальної картки

У громадському транспорті, як і раніше, можна буде розраховуватися готівкою і за допомогою мобільного додатку. Однак, якщо ви будете користуватися муніципальною карткою, то зможете заощаджувати на пересадках.

«Будь-яка поїздка, що оплачується муніципальною картою вінничанина, має термін дії пересадки 30 хвилин. У момент 30 хвилин можливо здійснити пересадку. Наприклад, я відводжу дитину у садочок. О 9 годині ранку зайшла у трамвай, провалідувала картку. Проїхала дві зупинки, вийшла, завела дитину і повернулася їхати додому. Якщо від моменту оплати не пройшло 30 хвилин, то поїздка додому буде безкоштовною. Коли запустять валідатори у тролейбусах та автобусах, пересадка буде діяти і на ці види транспорту», - зазначає директорка КП «Вінницякартсервіс».

Хто перевіряє, чи сплатили за проїзд?

Сьогодні контролери працюють на найдовших маршрутах, згодом вони будуть у всіх трамваях. Коли у салон заходять контролери, валідатори автоматично блокуються (ви вже не зможете оплатити проїзд за допомогою картки). Контролер прикладає вашу картку до спеціального пристрою, на якому висвітлюється інформація про розрахунок за проїзд.

Протягом 2020 року у Вінниці також встановлять 50 електронних табло, на яких можна буде відслідковувати рух громадського транспорту.

Зазначимо, що впровадження безготівкової оплати проїзду у громадському транспорті Вінниці фінансується за рахунок кредитних коштів ЄБРР. Переможцем відкритих торгів стала чеська компанія «Мікроелектроніка», що виступила системним інтегратором та розробником програмного забезпечення проекту.


Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: транспорт Вінниця картка вінничанина  
Матеріали по темі