Місто

У вінницьких тролейбусах і трамваях почали встановлювати пристрої для оплати карткою – валідатори. Відео

7 червня 2019, 10:34

У вінницьких тролейбусах та трамваях встановлюють пристрої для безготівкової оплати проїзду – валідатори. За тиждень їх будуть тестувати. Наразі обладнання встановили на 8-ми тролейбусах та 7-ми трамваях.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу «Віта».

«Перший етап нашої роботи – проводили кабелі. Ми їх позаводили в поручні на відстані, де валідатори мають стояти, завели в кабіну до водія кабелі, до акумулятора. Беремо обладнання і встановлюємо», – каже Олександр Чепіль, електрик тролейбусного депо.

На одному тролейбусі працють по три майстри, за день встигають встановити валідатори на двох тролейбусах. Пристрої розміщують поблизу кожних дверей, на передніх і задніх лише на фіксацію проїзду.

«Коли ми заходимо в транспорт, якщо нам потрібно роздрукувати квиток або ми оплачуємо банківською карткою, ми підходимо на середні двері, прикладаємо картку до валідатора, фіксується реєстрація і валідатор віддає квиточок, на якому зазначено, що ми о такій-то годині здійснили оплату проїзду на такому-то номері борту.

За тиждень будемо тестувати. Подивимося, як система буде працювати. Спробуємо на тестових картках, як валідатори будуть їх приймати, як швидко буде відбуватися реєстрація, чи це буде працювати так, як повинно», – каже Вероніка Савчук, фахівчиня зв’язків з громадськістю «Вінницякартсервіс».

Повноцінно автоматизована система обліку оплати за проїзд, має запрацювати з першого жовтня. Її запуск – один з пунктів затвердженої концепції інтегрованого розвитку Вінниці. Згодом картка стане справжнім паспортом вінничанина.

«Ми зможемо додати в картку електронну медицину, над якою зараз працює держава. Можна буде використовувати електронний підпис, користуватися сервісами», – каже міський голова Сергій Моргунов.

Першими картку вінничанина безкоштовно отримують пільговики. Наразі ще учні, студенти та інші містяни. Замовити її можна в центрі обслуговування споживачів «Вінницякартсервіс» та при ЖЕКах. Також можна через інтернет повторити таку процедуру.

«Заходите на сайт, у розділі «Замовити картку» обираєте «Загальна/Студентська/Учнівська», вводите свої дані, підвантажуєте фотографію, нажимаєте «Далі» і вас одразу переводить на оплату картки. Вартість картки 60 гривень», – каже Вероніка Савчук.

Раніше ми писали про те, що потрібно знати вінничанам та гостям міста про картковий проїзд у громадському транспорті.


Вінниця.info

Теги: валідаток картка вінничанина 
Матеріали по темі