Суспільство

У Вінниці батьки школярів вийшли на мітинг проти дистанційної освіти. Посадовці пояснили: навчання розпочнеться в звичному режимі

22 липня 2020, 16:16

У Вінниці 22 липня батьки школярів прийшли до облдержадміністрації з вимогою розпочати навчальний процес у звичному режимі без дистанційного навчання. Попри те що і в МОН повідомляли, що навчальний рік для більшості учнів розпочнеться традиційно і голова Вінницької ОДА С. Борзов повідомляв, що діти підуть у школу 1 вересня, мітинг провели. Адже акція протесту була запланована по всій Україні. Повідомлення із закликликом вийти на «центральні майдани» обласних центрів розсилались в батьківських чатах протягом минулого тижня.

Під час мітингу учасники акції протесту написали звернення до керівників держави, МОН, керівників управління освіти та мера Вінниці Сергія Моргунова.

«Звертаємось до Вас від імені батьків та учнів шкіл, до Вашої людяності і здорового глузду. Зупиніть процес дистанційного навчання на 2020/2021 навчальний рік. Дайте можливість дітям та учням навчатися в школі».

Спілкуючись з учасниками акції протесту, профільний заступник голови ОДА Ігор Івасюк наголосив, що і освітяни і обласна державна адміністрація зацікавлені в тому, щоб навчальний процес розпочався у звичайному повноцінному режимі, але дуже багато залежить від епідситуації – якщо вона буде сприятлива, то карантинний режим буде максимально послаблений.

«Ми багато чого робимо: готуємо наші заклади до нового навчального року, продовжуємо реалізацію проекту «Нова українська школа», тобто робимо усе, аби 1 вересня діти могли вийти на навчання. Спільно з Департаментом освіти і науки ОДА, з Міністерством освіти України і органами місцевого самоврядування розробляються такі заходи, аби максимально забезпечити режим повноцінного навчання, особливо – в початковій школі. Крім того здійснюватиметься постійний моніторинг в навчальних закладах, щоб вчасно реагувати на погіршення ситуації. Але якщо ситуація стабільна – діти продовжать навчатися у звичайному режимі. Звісно – в першу чергу, ми зацікавлені в організації роботи початкових класів, оскільки такі маленькі діти навчатися дистанційно фактично не можуть – їм потрібен особистий контакт з учителем, тож цього ми маємо досягти. Такої мети ми дотримуємося і ми до неї йдемо», - зазначив Ігор Івасюк.


Раніше народна депутатка з Вінниччини Ірина Борзова також пояснювала, що дистанційна освіта це право, а не обов’язок. Класичну освіту ніхто не відміняв і діти 1 вересня повинні піти до школи.


Вінниця.info

Теги: школи навчання 1 вересня мітинг 
Матеріали по темі