Суспільство

У Вінниці, біля фонтану, вперше святкували День Південного Бугу. Фоторепортаж

22 травня 2019, 16:19

22 квітня у Вінниці вперше відзначають День Південного Бугу. Це, як День народження річки, котре відтепер святкуватимуть в один і той же день. Відповідне рішення погодить Кабмін.

Сьогодні веселощі тривають на набережній, біля фонтану «Рошен». Тут поставили сцену для вінницьких талантів. Артистами і глядачами дійства стали діти. Малеча співала і дарувала гарний настрій драйвовими танцювальними композиціями.

Рятувальники Вінниччини показували всім охочим спорядження водолазів, дозволяли приміряти. Розповідали про правила безпечної поведінки у водоймах.

Голова Басейнової ради Південного Бугу Віталій Мокін зазначив, що головна мета свята – привернути увагу людей до проблем Південного Бугу.

«Це єдина велика річка, яка повністю знаходиться на території України. Тому всі проблеми, які є, не спишеш на сусіда, вони наші, ми маємо самі їх вирішувати і бути прикладом для інших.

Ми спостерігаємо замулення водосховищ, вторинне забруднення. Треба думати, що в цим далі робити. Хочеться попросити громадян не смітити на берегах, не допускати надходження каналізаційних стоків до водойм. Це, здається, дрібниці, кажуть: «Та воно там розчиниться». Але води насправді меншає, а ми її забруднюємо.

На жаль, Вінницька область має найбільшу кількість ставків. Занадто багато. І треба їх якось зменшувати. Тому що водойми малої глибини, підвищується випаровуваність, погіршується стан води і з цим теж треба боротися», - зазначив посадовець.

Заступник голови Вінницьrої ОДА Андрій Гижко повідомив, що Вінниччина приступила до очистки річки. Минулого року за кошти обласного та міського бюджетів придбали три земснаряди для розчистки водойми.

Вiнниця.info

Теги: свято Південний Буг 
Матеріали по темі