Суспільство

У Вінниці біля Спасо-Преображенського собору підняли прапор України та єпархії. Фоторепортаж

25 липня 2019, 12:04

25 липня у Вінниці біля Спасо-Преображенського собору підняли державний прапор України та стяг Вінницько-Барської єпархії ПЦУ. Подію приурочили 1301-ій річниці хрещення Київської Русі. Полотна, довжиною більше двох метрів, прикріпили на флагштоки.

«У храмах Румунії, Сербії, Боснії, Греції, Сполучених Штатах Америки є державні прапори. Це поширена практика, коли патріотизм поєднується з духовністю. Ми вирішили приурочити таку подію до дати хрещення Київської Русі. Отож біля нашого собору буде стояти державний прапор України та прапор Вінницько-Барської єпархії Православної церкви України», - розповів Вінниця.info прес-секретар єпархії ієромонах Софроній.

Він також повідомив, що раніше прапор Вінницько-Барської єпархії існував тільки у вигляді проекту. Сьогодні його вперше представили вірянам.

Стяги освятили у соборі. В літургії, яку очолив митрополит Симеон, взяли участь митрополит Вінницький і Брацлавський Роман та митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.

Звертаючись до вірян, Владика пояснив, що ці прапори вказують на те, що Спасо-Преображенський кафедральний собор є центром Вінницько-Барської єпархії та «храмом, в якому вірян навчають любити Бога і ближнього свого, прагнути Царства Божого і в той же час шанувати Вітчизну – Україну».

Митрополит переконаний, що для християнина важливо поєднувати віру і патріотизм. Він висловив сподівання, що ініціативу встановлення прапорів підтримають в усіх храмах православної церкви України на Вінниччині.

Вінниця.info


Теги: церква митрополит Симеон ПЦУ МП 
Матеріали по темі