Місто

У Вінниці будують ще один підземний контейнерний майданчик для сміття

7 квітня 2020, 10:45

У Вінниці наприкінці березня почали будувати ще один підземний контейнерний майданчик, де буде роздільний збір відходів. Роботи проводять поблизу перехрестя вулиць Шевченка та Бойка. Тут встановлять 6 «розумних» сміттєприймачів, вони сигналізуватимуть підсвіткою червоного кольору, коли контейнери заповняться, а кришка приймача заблокується. Інформація про наповненість надходитиме працівникам КП «ЕкоВін», які можуть відкоригувати графік вивезення сміття.

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

Перший підземний контейнерний майданчик у Вінниці з’явився у 2018 році по вулиці Льва Толстого. У минулому році на розі вулиць Острозького та Замостянській розмістили ще один підземний майданчик для роздільного збору сміття. Також у 2019 році збудовано подібну конструкцію по вулиці Мури, поблизу будинку №6.

На майданчику поблизу перехрестя вулиць Шевченка та Бойка буде шість контейнерів: три для вологих та три для сухих відходів. Біля комплексу встановлять світильники та камери відеоспостереження, які працюватимуть на сонячних батареях. На спеціальній інформаційній табличці буде роз’яснення щодо правил користування цими контейнерами.

«На кожному сміттєприймачі є спеціальні індикатори, які сигналізують про наповненість сміттєвих баків. Коли у баку є місце, індикатори світяться зеленим кольором. Коли контейнер наповниться, вони стають червоного кольору, а кришка автоматично блокується. Наголошую на тому, що вінничанам не потрібно докладати силу, щоб його відкрити, адже таким чином наземний елемент можна поломити. Потрібно, щоб мешканці дотримувалися правил використання та цивілізовано ставились до таких сучасних майданчиків», - каже заступник директора департаменту комунального господарств та благоустрою міської ради Юрій Семенюк.

Перевага підземних сміттєвих систем у тому, що побутові відходи зберігаються під землею і не створюють дискомфорту – немає неприємного запаху, негативного враження від накопичення відходів, а сама територія виглядає естетично.

Вінниця.info, фото з сайту ВМР

Теги: підземний майданчик сміття 
Матеріали по темі