Місто

У Вінниці будують школу на «Поділлі». Яким буде новий навчальний заклад. Фото

24 квітня 2019, 11:34

У Вінниці до 1 вересня 2020 року планують ввести в експлуатацію нову школу в мікрорайоні «Поділля». Це буде загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів, тобто для учнів 1 – 9 класів і розрахований на 1200 місць. Будівля зводиться з врахуванням всіх норм доступності та енергоефективності. В школі три спортивних зали, роздягальні з душовими, їдальня, актова зала. В дворі облаштують спортивне ядро та дитячий майданчик. Центральний вхід буде з боку вулиці Анатолія Бортняка. Простір початкової та середньої школи буде розділені.

Як тривають будівельні роботи, 24 квітня перевірив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

«Сьогодні є бачення, яким буде фасад. Також враховані пропозиції міського голови і буде встановлено ліфт, який сполучатиме 1 – 3 поверхи. Передбачені пандуси для маломобільних верств населення.

Передбачена сучасна котельня на два контури – гаряче водопостачання та опалення з високим коефіцієнтом корисної дії. Маємо підстави вважати, що вона не буде споживати багато. Тут повне утеплення – даху, цоколю і по зовнішніх стінах. Окрім того вікна встановлені з 25% ДБН опору теплопередач – 0,93, а норматив – 0,75», - говорить представник інвестора та депутат міської ради Андрій Очеретний.

Завершити будівництво школи планують до грудня 2019 року. На 2020 рік залишаться роботи по облаштуванню спортивного ядра на території і встановленню обладнання.

«Ми промоніторили потребу школи в цьому мікрорайоні і бачимо, що насамперед є потреба для облаштування початкової і середньої школи. Пропонуємо зробити школу І-ІІ ступенів, тому що відповідно до реформи ми знаємо, що в 2027 році ми перейдемо до профільної школи ІІІ ступеню і старшокласники будуть відвідувати професійні ліцеї», - говорить директор департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко.

Керівник департаменту освіти презентувала візію, як має виглядати внутрішнє оздоблення школи, який вигляд матимуть кабінети, холи їдальня…

«Коридори плануємо зробити яскравими, щоб школа мала веселий вигляд. На підлозі плануємо мармоліум, на стінах шпалери, які будуть фарбуватись. Щодо стелі поки що вирішується питання. По всій школі будуть LED-світильники», - каже Оксана Яценко.

«Дивіться вперед, а не назад», - порекомендував мер Вінниці всім причетним до будівництва і облаштування школи.

За словами Андрія Очеретного, проектом передбачена і система безпеки.

«Заплановано встановити 42 камери для внутрішнього і зовнішнього відеоспостереження. До цих робіт плануємо приступити в травні», - повідомив Андрій Михайлович.

За словами міського голови, вартість проекту 146 мільйонів гривень. В міському бюджеті цього року передбачено 10 млн гривень, в ДФРР – 25 млн грн.

«Думаю, в травні будемо виносити пропозицію до депутатського корпусу виділити ще 10 млн грн.

На наступний рік завдання завершити всі будівельні роботи і зробити внутрішнє оздоблення. Плануємо на учбовий 2020 – 2021 рік її відкрити, якщо будуть гроші. Нам потрібно буде 14 млн на спортивне ядро і плюс біля 50 млн треба буде передбачити в 2020 році (на обладнання – ред.). Ми будемо звертатись до Державного фонду регіонального розвитку, щоб Уряд виділив кошти з держбюджету», - зазначив Сергій Моргунов.

Алея до центрального входу школи

Такий вигляд матиме фасад

Проектні пропозиції внутрішнього оздоблення


Довідка.

Генеральний підрядник - ТОВ «БМУ-3».

Роботи розпочаті в грудні 2015 року.

Загальна кошторисна вартість об'єкту будівництва складає 146.7 млн грн.

На даний час використано коштів: всього - 42.5 млн грн

  • міський бюджет -13.5 млн грн
  • інвестор ТОВ «Поділлятрейдінвест-А» - 1.7 млн грн
  • кошти ТОВ "БМУ-3" - 22 млн грн

з Державного фонду регіонального розвитку - 5.3 млн грн

На 2019 рік у плані:

Бюджет Вінницької міської ОТГ - 10 млн грн.

Заявка на співфінансування з ДФРР - у сумі 25 млн грн.

Проектна потужність школи - 1200 чоловік.

У мікрорайоні Поділля живе 1800 дітей шкільного віку.

Будівля має виразну просторову форму в плані (габаритні розміри 100х100м) і нагадують форму квадрата з внутрішнім простором.

Школа запроектована з трьох поверхів, що зв'язуються між собою сходовими евакуаційними та однією основною сходовою кліткою.

Загальна площа - 11 704 кв м.

На трьох поверхах є відокремлена зона для дітей з 1-го по 3-й клас. Також свою рекреаційну зону, свої санвузли, свою сходову клітку та окрему школу.

Усього планується 44 класи: з них 12 - для початкової школи, спортивні кабінети.

Вiнниця.info

Теги: школа Поділля 
Матеріали по темі