Місто

У Вінниці, де зводять будинки, шукатимуть ймовірні захоронення військових

21 травня 2020, 16:52

У Вінниці, по вулиці Стрілецькій, де зараз будують три житлових будинки, будуть проводити пошуково-ексгумаційні роботи. Зроблять це через те, що місце будівництва збігається з ймовірним місцем поховань воїнів українських національно-визвольних військ 1917-1919 років.

21 травня виконавчий комітет міської ради схвалив рішення, яке зобов’язує організацію, що здійснює будівництво по вул. Стрілецькій,23, провести шурфування ґрунту та, у разі необхідності, виконати пошуково-ексгумаційні роботи. Для фахового виконання цієї роботи залучать спеціалізовану меморіально-пошукову організацію, а також спеціалістів з «Центру історії Вінниці.

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

У рішенні мова йде про земельну ділянку, яка належить Міністерству оборони України. Наразі там розпочалось будівництво багатоповерхового житлового будинку. За словами власника землі воно відбувається на місці господарських будівель колишнього військового шпиталю.

Разом з тим на думку істориків майбутні інженерні комунікації можуть пролягти через земельну ділянку ймовірних захоронень вояків Галицької Армії 1919-1920 років.

Тому виконком міської ради вважає за необхідне на таких територіях провести шурфування ґрунту та, у разі необхідності, виконати пошуково-ексгумаційні роботи.

Ця процедура дасть змогу підтвердити або спростувати факт наявності на певній ділянці захоронень, і вже за результатами цієї експертизи проводити будівництво далі.

Вінниця.info

Теги: поховання військові будівництво 
Матеріали по темі