Місто

У Вінниці демонструють точну копію «Росії» з розсувним кінозалом та детальним інтер’єром 32-річної давнини. Відео і фото.

12 січня 2021, 15:59

Роздивитися з середини вінницький кінотеатр «Росія» у найменших деталях. Таким, якій він був щонайменше 32 роки тому. У місцевому музеї обласного ДСНС є автоматизований макет приміщення. Це точна копія масштабом 1:50. Стіни міні-приміщення розсуваються на дві частини. Процес відбувається під аудіо-запис рятувальників, які відпрацювали евакуацію ймовірної пожежі.


«Макет зайняв у нашому приміщенні почесне місце ближче до 1990 років. Його виготовили у Вінниці місцеві майстри. До найменших деталей. Ось подивіться, навіть вогнегасники є на стінах. Точно відтворили не лише кінозалу, а й кафе. А запис, евакуації відвідувачів під час ймовірної пожежі, переписували на українську. Особливо цей експонат подобається дітям, які приходять до нас на екскурсію. Просять вмикати по два-три рази», - розповів Вінниця.info керівник та екскурсовод музею Володимир Бабкін.

Відвідати музей запрошують всіх бажаючих, але після завершення локдауна. Екскурсії безкоштовні. Варто записатися попередньо за телефоном: (0432) 56-65-42. Вхід у захисних масках із дотриманням карантинних обмежень. Адреса: Вінниця, вул. 600-річчя, 11.

Свого часу кінотеатр «Росія» містив у собі найбільшу залу на 1200 відвідувачів. А ще, просторі холи та кафе. Збудували його в 70-х роках на місці базару і будиночків старовинної вінницької Єрусалимки. На той час він уособлював вигляд Вінниці.

На початку 90-их кінотеатр закрили. В приміщенні кас розмістилися приватні фірми. Деякий час у центральному фойє проводили дискотеки. Скляний фасад першого поверху кінотеатру зараз закритий різними будматеріалами, а стіни - розписані графіті. Так «Росія» у Вінниці стала кінотеатром-примарою.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця кінотеатр Росія макет екскурсія 
Матеріали по темі