Суспільство

У Вінниці діти пішли в нову школу на Поділлі. Фоторепортаж

1 вересня 2020, 11:31

1 вересня 1300 дітей у Вінниці пішли до нової школи-гімназії, яку відкрили в мікрорайоні Поділля. Навчальний заклад будували з 2015 року. це третій заклад загальної освіти в місті, який побудовано за часи незалежності України. Обійшлось будівництво 138 млн гривень, які виділяли з місцевого і державного бюджету.

На урочисте відкриття завітали мер Сергій Моргунов, екс-прем’єр Володимир Гройсман, голова облдержадміністрації Сергій Борзов, інвестор, який розпочав будівництво школи - Тимофій Гіренко та архітектор, який розробив проект школи - Віталій Плясовиця.

«Я вітаю всіх з 1 вересня. Сьогодні у вінницькі школи пішли 42 тисячі учнів, з них 5 тисяч – першокласники. Але для Вінниці сьогоднішній рік особливий, тому що ми відкриваємо в мікрорайоні Поділля сучасну, інноваційну нову школу-гімназію. Останній раз у Вінниці школа була відкрита 14 років тому в мікрорайоні Пирогово», - говорить мер Вінниці Сергій Моргунов.

«Сьогодні у Вінниці відкриваємо школу, яка збудована по самих сучасних стандартах і вже сьогодні прийме наших найрозумніших талановитих дітей. П’ять років минуло дуже швидко. Ця школа є символом того, що Вінниця розвивається. Але я пам’ятаю 2015 рік, коли спілкувались з Сергієм Анатолійовичам і він сказав: «будемо будувати школу». Тоді була страшенна ситуація в країні і в економіці, в фінансах, але рішення прийнято…

Сьогодні 1 вересня, це свято наших дітей – початок нового навчального року. ми маємо сьогодні багато різноманітних обмежень, нажаль. Це не звичне 1 вересня. Важливо отримати якісне знання, але важливо, щоб ви всі були здорові. Щоб хвороба, яка є в світі оминала кожного з вас», - говорить Володимир Гройсман.

«Гроші, на які будуються школи, це насамперед гроші платників податків. Тому я хочу подякувати вам, вінничани. Хочу подякувати будівельникам і архітекторам, які тут присутні за те що ми маємо найкращу школу в Україні. Цього року завдяки програмі Велике будівництво з бюджету було виділено найбільшу суму – 44 млн гривень. Це була принципова позиція, щоб добудувати школу саме в цьому році. Всіх вітаю! А першачкам дарую книжку Всеволода Нестайка. Читайте, бо до наступного літа ще далеко», - сказав Сергій Борзов.

«2015-2016 рік були важкими для початку будівництва, але школа мала бути завершена, як ми обіцяли нашим інвесторам. 2015 – 2016 рік біля 27 млн гривень ми зробили основу школи і в подальшому будували бюджетними коштами», - каже Тимофій Гіренко.

«Я створив багато об‘єктів, але такий відповідальний, складний, важливий для міста - він єдиний, а головне він для наших дітей. Дітей майбутньої України!

Бажаю дітям набувати знання, гарно вчитися та з радістю ходити до цієї школи», - говорить Віталій Плясовиця.


Більше фото в слайдері.

Вінниця.info, фото Ірина Юшко

Теги: школа на Поділлі 1 вересня навчальний рік діти 
Матеріали по темі