Суспільство

У Вінниці діти-волонтери назбирали понад 500 тис гривень для допомоги українським захисникам

8 лютого 2023, 13:56

Вінницький міський голова Сергій Моргунов разом із секретарем міської ради Павлом Яблонським сьогодні у Вінниці зустрілися з дітьми-волонтерами, які організували різні заходи та акції для збору коштів на підтримку Збройних сил України.

Про це повідомляє кореспондент Вінниця.info.

Завдяки старанням та натхненню двох десятків юних волонтерів вдалося зібрати понад 500 тис гривень, щоб підтримати українських захисників.

Гроші збирали в різний спосіб. Наприклад, компанія друзів Марк, Роман, Ілля, Кіра, Маша, Злата, та дві Насті вирішили продавати печиво та збирати на ЗСУ. Батьки ідею підтримали і стали випікати печиво власноруч, а діти реалізовувати. Загальними зусиллями назбирали 380 тисяч гривень. Завдяки цим грошам вдалося купити три автівки, зарядну станцію та генератор.

А от Артем, Родіон та Юрій займаються шахами. Тож вирішили також не стояти осторонь, і почали влаштовувати шахові турніри з усіма охочими у Вінниці.

«Ми подумали, що також можемо принести користь ЗСУ, тому вирішили збирати кошти грою у шахи. Ми грали в шахи з усіма охочими перехожими. Хто хотів після гри кидав гроші, а були й такі випадки, коли люди просто так кидали гроші. На зібрані кошти ми разом з волонтерами придбали амуніцію для наших захисників», - розповів Родіон.

Юні волонтери Іван та Андрій продавали квіти. Спочатку про свою ідею назбирати грошей для допомоги армійцям батькам не сказали, та потім, все ж наважились. Тож, за допомогою рідних почали збирати гроші для ЗСУ влітку, а зимою, активно колядували, щедрували і продовжили збори на армію.

Продаж стікерів, мотанок-оберегів, печива, лимонаду, розміщення постів у соціальних мережах, все це допомагає дітям об’єднатися навколо спільної цілі всіх українців – Перемоги над окупантами.

«Ви всі разом зібрали неменше мільйона гривень, це достатньо багато. Ви знаєте, я згадую перші дні повномасштабної війни, тоді був певний шок, що буде далі… І в цій ситуації наша Перемога в перші дні залежала від того, наскільки згуртована наша нація. Це дорогого варте. Бо ми тоді тільки завдяки цьому і вижили, - звернувся до маленьких волонтерів та їх батьків мер міста Сергій Моргунов. - Я як історик в свій час, можу сказати одне, росіяни нас завжди намагалися знищити вщент, просто зрівняти з землею. Тому ми повинні вижити. Я розумію, що дуже важко, важко нашим хлопцям, які боронять нас. Але саме завдяки підтримці людей, і саме вас, дітей, я думаю що завдяки вашій підтримці, їм стає набагато легше боронити нашу державу. Знаючи, що в них є така підтримка».

Після офіційного заходу діти залишилися на майстер-клас по виготовленню свічок, які зможуть запалити в день Перемоги і згадати про те, що вони зробили свій вклад до неї.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info Більше фото у слайдері:

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: діти волонтери допомога ЗСУ 
Матеріали по темі