Місто

У Вінниці для потужного кардіоцентру будують 7-поверхове приміщення – за підтримки Світового банку. Фото

12 червня 2019, 14:36

У Вінниці триває будівництво нового кардіологічного центру, гроші на який виділяє Світовий банк. Разом з тим, в місті реалізують інвестиційний субпроект, направлений на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією. Сьогодні представники банку зі США перебувають з робочим візитом в обласному центрі.

Разом з керівництвом регіону вони відвідали кардіоцентр, що працює на базі лікарні №1, а також нове будівництво на Хмельницькому шосе.

«Цей проект є дуже важливим для нас і ми приділяємо значну увагу його реалізації, - зазначив під час зустрічі з іноземцями Валерій Коровій. - Активно ведеться будівництво кардіоцентру, здійснюється закупівля обладнання. Сподіваюсь,що у вересні 2020 року ми введемо об’єкт в експлуатацію. Наразі проводимо досить серйозну підготовку спеціалістів, які працюватимуть в кардіоцентрі, оскільки це важлива складова усієї системи, передбаченої проектом. 90% фахівців уже пройшли підготовку за кошти Світового банку».

Регіональний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології буде розрахований на 138 ліжок, 6 з них - реанімаційні. Кваліфіковану допомогу у сучасних умовах тут зможуть отримувати не лише мешканці Вінницької області, а і всієї України. Будівля міститиме двоповерховий адміністративно-поліклінічний корпус та семиповерховий лікувальний корпус.

«Я маю на меті подивитись, як працює проект, що вже зроблено, а також провести ряд зустрічей, щоб зрозуміти вплив даного проєкту на життя людей, яку вигоду вони від цього отримають. Допомога Світового банку галузі охорони здоров’я України є досить масштабною, а проєкт, що реалізується у Вінницькій області є дійсно успішним. Я підсумую у Вашингтоні побачене тут, обов’язково підготую детальний звіт, з яким ви також зможете ознайомитись», - зазначила координатор комунікаційної роботи Світового банку в регіоні Центральної Азії та Східної Європи Соня Панаян, інформує прес-служба Вінницької ОДА.

Вiнниця.info побувала на будівництві нового медичного закладу. Там розповіли, що до липня наступного року планують повністю завершити роботи.А працювати кардіоцентр розпочне у вересні 2020-го. На будівельному майданчику вже височіє два зведених поверхи, всього їх має бути сім. Робітники кажуть, готовність – 30%. До середини літа 2019-го хочуть завершити будівництво, адже потім кілька місяців піде на встановлення сучасного обладнання. Далі – упорядкування території та благоустрій.

Щодо діючого кардіоцентру, то він лідирує в державі за багатьма показниками. Зокрема, за кількістю стентувань коронарних артерій.

У минулому році кількість операцій зі стентування коронарних судин зросла до попереднього року на 5%.Ще відчутніше збільшилася кількість невідкладних стентувань, які медики виконують при гострому коронарному синдромі. Тут цифра приросту становить 11%. Крім того, за 2018 рік медики лікарі ВРЦССП встановили на третину більше електрокардостимуляторів, а також втричі більше виконали операцій на відкритому серці.

На будівництво нового кардіоцентру Світовий банк виділяє 32 мільйони доларів.

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: будинок будівництво лікарня  
Матеріали по темі