Суспільство

У Вінниці для школярів старших класів проведуть безкоштовні ІТ-курси – «Щоб таланти залишалися працювати в місті»

18 листопада 2019, 17:02

Вінницька ІТ-асоціація реалізує проект, який допоможе талановитим учням зрозуміти своє покликання і стати успішними айтішниками в рідному місті. Фахівці ІТ-індустрії проводять лекції в усіх школах і запрошують молодь на безкоштовні курси.

«Ми чудово розуміємо, якщо будемо зараз допомагати учням, то, можливо, через 7-10 років отримаємо дивіденди в якості того, що в місті з’явиться ще більше талановитих толкових працівників ІТ-індустрії. Це соціальний проект з надією на майбутнє», - розповів Вінниця.info голова Асоціації вінницьких ІТ-компаній Дмитро Софина.

Програма ділиться на три частини. Перша – у школи приходять реальні працівники топових ІТ-компаній міста і розповідають, як почали працювати в цій галузі. Друга – дітям пропонують стати учасниками безкоштовного профільного навчання. Третя – найталановитіші школярі отримають нагоду пройти повноцінне навчання на базі провідних ІТ-шкіл.

«Збирають учнів 8-11 класів. Перед ними виступає практик, а не просто теоретик. Він розказує, як працює в ІТ, що робив для того, щоб туди потрапити, як йому допомогла шкільна програма або, навпаки, щоб він у ній змінив. Після цього дітям пропонують записатися на безкоштовні курси, які надали нам наші партнери в особі ІТ-шкіл та вищих навчальних закладів», - говорить Дмитро.

За його словами, головне завдання проекту – допомогти дітям зрозуміти: ІТ-індустрія – це те, що їм потрібно чи ні. Півсотні школярів, які дійсно зацікавляться і матимуть гарні результати після завершення перших курсів, матимуть можливість пройти повноцінне безкоштовне навчання.

«Для тих талановитих дітей, які пройдуть навчання, будемо проводити більш спеціалізовані курси розраховані з фахівцями ІТ-компаній. Це буде підтримка обдарованих дітей, яким вона потрібна найбільше.Всі витрати беруть на себе ІТ-асоціація, ІТ-компанії та партнери проекту», - пояснює Дмитро Софина.

Лекції у школах Вінниці триватимуть до кінця місяця. 29 листопада, о 17 годині, підсумком стане захід в «Місті змістів», на якому учням презентують програми безкоштовного навчання. Кожна ІТ-школа підготувала різні варіанти – від кількох занять до кількох місяців. Також до проекту доєдналися Донецький університет ім. Стуса і Вінницький «політех».

«Ми хочемо, щоб талановиті діти поступали у місцеві навчальні заклади і залишалися працювати у Вінниці», - резюмує Дмитро.

Зазначимо, що у Вінниці вартість навчання в ІТ-школах варіюється від кількох сотень доларів до тисячі доларів.

Старшокласники можуть записатися на курси на сайті https://www.it-vn.org.ua/ за посиланням - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScJCyXTR5hbnDyp2UXJKz5dpTjXK6-9hQEsFrEkPK74zxlgMA/viewform

Організатори:

  • Асоціація Вінницьких ІТ Компаній разом з представниками 13 ІТ компаній міста;
  • Дитяча бізнес школа Rainbow;

Партнери:

  • Вінницька ІТ Академія;
  • Академія ШАГ;
  • Beetroot Academy;
  • IT Cid's;
  • Main Academy;
  • ІТ Відділення ВНТУ;
  • Школа Юного програміста ДонНУ.

Вінниця.info, фото - ІТ-асоціації

Теги: діти навчання школа ІТ 
Матеріали по темі