Суспільство

У Вінниці до Дня ЗСУ влаштували історичну фотосесію у «кабінеті» Симона Петлюри. Фото та відео

6 грудня 2021, 12:59

До Дня збройних сил України, 6 грудня, вінницькі військові реконструктори презентували історичну фотосесію. За головну локацію став кабінет отамана Симона Петлюри, який облаштували в Обласному краєзнавчому музеї.

«Цією фотосесією ми плануємо ще раз нагадати про історію нашого міста та країни. Ми її планували давно і вирішили зробити завчасно, поки не вступили в червону зону і не посилили карантин. Цим фотопроєктом мали на меті поєднатиреконструкторів з певними речами, які були свідками тих історичних подій що стоять за цим Днем збройних сил України. Таким чином, ми хотіли нагадати, що на сьогодні ми маємо 30-ту річницю саме відновлення української армії, а не заснування, оскільки українська армія існувала і раніше. Теперішня армія вона є продовжувачем і наслідником тих героїв які були 100 років назад. Українська армія була тоді створена через агресію, яку на жаль ми маємо і сьогодні», - розповів Вінниця.info Віталій Головенько, керуючий громадської організації «Жива історія».

Під час фотосесії, в одного із учасників помітили разючу схожість із зображенням самого Петлюри.

«Для мене стало знаковою подією те, що я сидів в кабінеті, за столом, та в образі Симона Петлюри. Хочу привітати захисників з Днем збройних сил України, подякувати за їхню мужність та любов до Батьківщини», - каже учасник проєкту Ігор Конюхов.

Великого значення у фото реконструкції має також і форма, що відображує різні історичні періоди пов’язані з українською армією.

Форма представлена в образах вояків періоду 1917-1920-х років, починаючи від полку Богдана Хмельницького, першого українізованого війська та 3-ого гайдамацького полку. Також у образах представників вільного козацтва та пізнього військового формування за часів Петлюри.

«Звісно всі військові формування ми не можемо показати, але ту частину, яку ми конструюємо намагалися охопити. Маємо трохи змішання підрозділів, які все ж існували не в один час, але у нас різноплановий проєкт, щоб охопити як можна більше історичних деталей», - додає Віталій Головенько.

«Ми відтворюємо цю форму завдяки тим речам які збереглися в музеях, а також таким спогадам, як книги. Намагаємося максимально детально відтворити використовуючи в елементах однострою, наприклад, оригінальну зброю того часу - вона вихолощена, але їй все-таки майже 100 років. Окрім того, маємо деякі оригінальні елементи спорядження: ремні, фляги, пряжки. Інше робимо самі та на замовлення», - зазначає реконструктор.

Громадська організація «Жива історія» також привітала Україну з 30-річницею відновлення Збройних Сил України.


І на завершення учасники фото реконструкції заспівали українську патріотичну пісню.


Нагадаємо, у вінницькому музеї нині представлений стіл Петлюри – із 1965 року. Завдяки історику, археологу і краєзнавцю Івану Зайцю, який на той час очолював музей, унікальний стіл XIX століття з червоного дуба зберігся до наших днів. Він вважається раритетом доби Національно-визвольних змагань 1917-1921 років.

«У музеї облаштували робочий кабінет отамана УНР Симона Петлюри. Він налічує відреставрований стіл Петлюринавколо якого ходять легенди, а також стілець ХІХ століття, шафу та піаніно. Завершує образ картина самого діяча, друкарська машинка та історичне зображення на вікні», - розповідає Вінниця.info завідуюча науково-дослідницьким відділом новітньої історії Лариса Семенко.

Стіл вражає своєю величністю: ніжки у вигляді лежачих левів з відкритими пащами; всю поверхню займає різьблення; підстілля прикрашене різьбою з рослинним орнаментом, символічними знаками масонського типу (півмісяцем, зірками, двома схрещеними молотами), геральдичними знаками, грифонами, поясними чоловічими фігурами.

Нагадаємо, «Стіл Петлюри» повернули до музею в березні цього року. До цього він близько двох років був на реставрації. На це з обласного бюджету було виділено 140 тисяч гривень. Відбувалася вона у Національному науково-дослідному реставраційному центрі України.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото гортайте в слайдері

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: фото реконструкція кабінет Петлюри Вінниця ГО "Жива історія" 
Матеріали по темі