Суспільство

У Вінниці дві фабрики шитимуть захисні комбінезони для лікарів

8 квітня 2020, 18:01

У Вінниці два підприємства, ПрАТ «Володарка» та швейна фабрика «Поділля», частково переорієнтували виробництво на потреби медицини. Там шитимуть захисні комбінезони для медиків. Міськрада замовила в них 17 300 одиниць захисного одягу. Готові комбінезони передадуть до медичних закладів міста.

Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

На «Володарці» пошиють 10 000 захисних комбінезонів, на «Поділлі» - 7300.

З 7 квітня на ПрАТ «Володарка» вже розпочалося масове виробництво захисного одягу. Викроїли перших 500 комбінезонів і 8 квітня почали їх шити. Поступово об’єми виробництва планують збільшувати. Це перший досвід працівників фабрики у пошитті спецодягу для медичного персоналу.

«Ми уже запускаємо процес пошиття захисних комбінезонів для лікарів. Вчора ми тільки отримали тканину, зазвичай процес запуску триває від трьох до п’яти днів, ми усе влаштували за один день. Ми організували додаткову роботу розкрійного цеху, і сьогодні ми вже поставили виробництво на «потік». В умовах карантину неможливо було знайти комплектуючі матеріали, в цьому й полягала складність нашої роботи. Вчора викроїли 500 перших костюмів, поступово будемо збільшувати об’єми і плануємо шити по 1000 вдень. Є певна специфіка такого виробництва, адже ми працювали з іншою тканиною. Тканину замовляли в Харкові. Вона відповідає стандартам для таких цілей, щільність – 60г/м2», - розповіла головний інженер ПрАТ «Володарка» Євгенія Заїчко.

«Дуже приємно, що підприємство долучилося до такого важливого проекту. Ми уже неодноразово говорили, що у наших медичних закладах існує потреба саме в індивідуальних засобах захисту. По потребах на першому місці – костюми біозахисту, загальна місячна потреба для вторинної ланки для всіх лікарень міста біля 22 000. Ми на сьогоднішній день маємо матеріалу на 10 000, адже є об’єктивна проблема з наявністю матеріалів на ринку. Ми маємо надію, що підприємство буде шити так, як і планує, - до 1000 комбінезонів в день. Думаю, що за два тижні роботи ми повністю покриємо місячну потребу. При наявності матеріалу продовжимо роботу, аби забезпечити ще обласні лікарні і швидку медичну допомогу. Також ще 7300 костюмів пошиє фабрика «Поділля». Спільними зусиллями, думаю, ми зможемо краще захистити медиків» , - сказав міський голова Сергій Моргунов під час відвідин фабрики 8 квітня.

Варто зазначити, що працівники саме цього підприємства одними із перших долучилися й до пошиття марлевих пов’язок. Вінницька міська рада замовила фабриці пошиття 42 000 марлевих пов’язок. 22 км марлі надали з резерву 2009 року. Пов’язки передадуть у медичні заклади та для працівників сфери критичної інфраструктури. Уже вдалося пошити половину замовлення.

Голова спостережної ради ПрАТ «Володарка» Роман Гавриш відмітив, що, враховуючи соціальну спрямованість замовлення, костюми шиють практично по собівартості.

Вінниця.info, фото – Вінницької міської ради

Теги: міськрада костюми 
Матеріали по темі