Суспільство

У Вінниці фахівці роз’яснили, як уникнути отруєнь кавунами та динями

15 серпня 2019, 10:00

Часто отруєння кавунами і динями викликає велика кількість нітратів, щоб посприяти швидкому достиганню ягоди недобросовісні фермери «підгодовують» поля нітратними добривами.

В Головному Управлінні Держпродспоживслужби у Вінницькій області роз’яснили, як обрати сезонну ягоду щоб уникнути отруєнь.

Особливий ризик нітратовмісних продуктів загрожує годуючим матерям, дітям, які не досягли 1 року та людям, що страждають хронічними захворюваннями: цукровий діабет, нефролітіаз, захворювання сечостатевої системи, аденома, виразка, пієлонефрит тощо.

Про те, що кавунчик чи динька містить хімію, підкаже ненатуральний яскравий колір м'якоті, жовто-коричневі прожилки, а також дуже гладеньке відполіроване місце зрізу. У безпечного кавуна зріз такий, ніби його посипали дрібними крупинками.

Якщо ви вирішили купити кавун чи диню і попросили продавця надрізати плід, то потрапляєте в зону ризику. Згадайте, де ростуть баштанні культури і як їх транспортують? Хіба можна це назвати санітарними умовами? Додайте до цього «чисті» руки працівника стихійного ринку, вантажника. А ви бачили ніж, яким був зроблений надріз? Загалом, фактори, які вказують на ризик такої покупки можна перераховувати без кінця-краю.

Симптоми отруєння баштанними: раптова стомлюваність, напади мігрені, блювота, діарея - все це може проявлятися вже через 2-3 години після того, як ви з'їли неякісний кавун. Також інтоксикація може супроводжуватися лихоманкою, ломотою в суглобах і судомами.

Перша допомога при проявах ознак отруєння:

  • слід терміново викликати швидку допомогу, і в жодному разі не лікуватися самостійно;
  • єдине, що ви можете зробити до того, як приїде швидка - прийняти кілька таблеток активованого вугілля;
  • якщо отруєння легкого ступеня і викликати швидку ви не маєте наміру - зверніться до дільничного педіатра або терапевта, терапію необхідно проводити обов'язково, щоб уникнути будь-яких ускладнень.

Головне Управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області попереджає:

  • Ніколи не беріть баштанні у тих наметах, які розташовуються уздовж автотрас, біля бензоколонок, на стихійних ринках. Кавун має властивість швидко вбирати в себе свинець, який міститься у вихлопних газах, від дороги до намету з кавунами має бути не менше 10-20 метрів.
  • Не купуйте баштанні у продавців, які складають ягоди купою на змелі, це елементарне недотримання санітарно-епідеміологічних норм.
  • В жодному разі не купуйте вже нарізані кавуни та дині, адже патогенні мікроорганізми забруднюють розрізаний продукт зсередини і сприяють виникненню харчових отруєнь.
  • Купуйте кавуни та дині тільки на об’єктах організованої торгівлі, за наявності документів, які засвідчують якість та безпеку.
  • Перед споживанням ягоду слід ретельно вимити.

Вiнниця.info

Теги: кавуни дині отруєння 
Матеріали по темі