Економіка

У Вінниці Гройсман пояснив, чому вибори не впливають на зниження ціни за газ

7 березня 2019, 15:53

7 березня у Вінниці під чaс зaсідaння Рaди регіонaльного розвитку Прем`єр міністр пояснив, чому заяви окремих кандидатів в Президенти та політиків про зниження ціни на газ в разі їх перемоги є брехнею. Та роз’яснив, хто відповідальний за тарифи теплопостачання, які в кожному місті України різні, при тому, що ціна на газ для всіх однакова.

«У нас не було можливості уникнути зміни ціни на газ. В 2008 році (прем’єр-міністр Ю. Тимошенко – ред.) був підписаний меморандум між МВФ і Україною про запозичення 50 мільярдів і взято зобов’язання, що ціна газу для населення України буде дорівнювати ціні газу, яку купуємо з Європи. Таким чином, сьогодні ринкова ціна 1011 грн. Уряду дали право, внаслідок переговорів, що ми обмежуємо цю ціну, тобто не підвищуємо, а понижуємо», - нагадав В. Гройсман передумови підвищення тарифів.

Представники МВФ підтверджують, що заяви про зниження ціни на газ для населення України – популізм.

«Нещодавно зустрічався з місією МВФ і сказав прямо: є політики які використовують тему ціни на газ (знизити тарифи вдвічі – ред.), скажіть, можливо це зробити? Вони говорять – це не можливо.

Якщо хтось думає що після виборів парламентських, будь-яких, хтось знизить ціну на газ, це нісенітниця», - сказав прем’єр-міністр.

Щодо вартості послуг теплопостачання та гарячої води, прем’єр зазначає, що вона залежить від місцевої влади та їх роботи в напрямку енергоефективності.

«Є міста, в яких Гкал коштує 1300 – 1400 грн, Вінниця в цих рамках, а є міста в яких гігакалорія коштує 1600, 1900, 2500 тисячі. І це при однаковій ціні газу. Це говорить про те, шо на місцях люди (мери – ред.), які далекі від місцевого управління, енергоефективності і заощадження енергоресурсів. Потім вони виходять на своє місцеве телебачення і кажуть: це не я, це Уряд. Насправді цим прикриває свою безгосподарність і бездіяльність, тому що мешканці його міста платять на 400 – 700 гривень більше ніж їх сусіди.

Потрібно розуміти про зони відповідальності. Коли є спільна стратегія, тоді є розуміння спільних цілей», - пояснив Володимир Гройсман.

Вiнниця.info

Теги: Гройсман газ Вінниця 
Матеріали по темі