Місто

У Вінниці хочуть замовити нові теплоходи, зробити інфраструктуру і організувати навігацію по річці Південний Буг

26 квітня 2019, 11:49

26 квітня на сесії Вінницької міської ради під час розгляду рішення Про затвердження в новій редакції Статуту КП «Вінницька транспортна компанія», депутат Юрій Іорданов попросив міського голову та профільні департаменти опрацювати питання придбання двох сучасних теплоходів, які могли б курсувати річкою Південний Буг.

Міський голова Сергій Моргунов у відповідь повідомив, що в мерії працюють над питанням побудови катерів вінницьким підприємством та організації навігації на річці. Але, за словами мера це процес кропіткий, адже купити катери одна справа, а влаштувати транспорту інфраструктуру, щоб користуватись плавзасобами, як громадським транспортом – інша.

«Ми цим займаємось. Це не так просто. Якщо говорити про форму власності річкового порту і цих двох катерів, є певні юридичні нюанси. Ми цими питаннями займаємось. Було рішення суду щодо виконання повернення нашого річкового порту до державної власності. Це займає тривалу процедуру по терміну. Разом з тим є доручення відповідним підрозділам і безпосередньо заступнику міського голови Сергію Володимировичу Матусяку щодо відпрацювання з одним із наших виробників, вінницьких, можливості побудови таких катерів і організації навігації на річці Південний Буг. Коли це буде і в які терміни, важко сказати, бо потрібно відпрацювати багато юридичних питань і питання взаємодії між транспортною компанію і цим підприємством.

Також потрібно врахувати фінансовий ресурс, який потрібно на це все затратити. Одна справа купити катери, інша – побудувати транспортну інфраструктуру, як це колись було, коли були зупинки і люди користувались катерами не лише в туристичних цілях, але й як транспортною мережею, починаючи Стрижавкою, закінчуючи Сабаровом.

Тобто, це достатньо кропіткий процес і ми цим займаємось. Якщо в когось з депутатів є бажання долучитись до процесу, будь-ласка», - сказав Сергій Моргунов.

Нагадаємо, Вінниця планує забрати у комунальну власність річковий порт, що знаходиться за адресою вул. Миколи Оводова, 64 та плавзасоби - теплоходи «Микола Пирогов», «Ляля Ратушна», баржі і земснаряд. Сьогодні вони повернуті з приватної у державну власність. Раніше постановою Вищого господарського суду визнано нeдійсними свідоцтва про право власності ПрАТ "Київський річковий порт" на річковий вокзал загальною площeю 455,6 кв. м та майстeрню площeю 125,4 кв. м. Судом визнано право власності на вказані об’єкти нeрухомого майна за дeржавою в особі Міністeрства інфраструктури України.

Вiнниця.info
Теги: Південний Буг Вінниця теплоходи 
Матеріали по темі