Суспільство

У Вінниці люди з трансплантованими органами висадили яблуні. Фото

20 вересня 2021, 15:52

20 вересня на території Національного музею-садиба М.І. Пирогова відбулася акція «Алея життя». Люди, які пережили трансплантацію органів, на знак вдячності до своїх донорів висадили яблуні. Це вже третя подібна акція у Вінниці. Минулоріч семеро вінничан та мешканців області висадили саджанці на території Вінницької міської лікарні №1.

Як зазначили організатори, яблуні обрали тому, що це дерево є символом життя та оновлення.

Вінничанин Андрій живе із донорською ниркою уже три роки. Трансплантацію чоловік зробив в Італії.

«У мене відмовили нирки, я планово перейшов на діаліз. У нашій країні не було підтримки взагалі, тому все довелось робити власними шляхами», - розповів Андрій.

Олег уже сім років після трансплантації нирки, яку проводили в Мінську.

«Життя до і пісня просто не порівняти. Можна дозволити все, ти почуваєш себе повноцінною людиною. Я почав подорожувати, адже не прив’язаний до лікарні», - розповідає Олег з Чернівців.

Павло чекав пересадки печінки три роки. Чоловік поїхав на пересадку, коли у Мінську була «революція».

На всі деревця учасники кріпили зелену стрічку – колір надії та міжнародний символ підтримки донорства органів і тканин. Вперше таку стрічку, як символ подяки донорам та їхнім сім’ям, а також як нагадування про тих, хто помер, не дочекавшись операції, використали в США в 1990-х роках. І до 2000-х цей символізм охопив увесь світ. Зелений колір, на думку організаторів акції, символізує надію для тих, хто чекає другого шансу на життя завдяки трансплантації.

В Україні за шість місяців зроблено 126 пересадок, половина з них від неживого донора.

Нагадаємо, що у Вінниці зможуть проводити операції з трансплантації органів. Обласна лікарня імені Пирогова увійшла до переліку медзакладів, де можна буде здійснювати такі операції.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото у слайдері

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Алея життя 
Матеріали по темі