Суспільство

У Вінниці мешканці отримуватимуть доплати, а місцевих підприємців звільнять від податків – депутати ухвалили програму підтримки

22 травня 2020, 13:45

У Вінниці розробили антикризову програму підтримки громади, за якою соціально-незахищеним вінничанам з липня по грудень виплачуватимуть муніципальну доплату, а представників місцевих малого та середнього бізнесу звільнять від низки податків. Окремо в рамках програми запланована підготовка до другої хвилі поширення COVID-19. 22 травня на черговій сесії міської ради документ програми антикризової підтримки Вінницької міської ОТГ «Вінничани важливі» ухвалили.

Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

Антикризовою програмою визначено три пріоритетні напрямки: охорона здоров’я, соціальних захист та економіка.

В напрямку охорони здоров’я передбачається підготовка до другої хвилі поширення COVID-19 та значне поповнення запасів лікарень міста засобами індивідуального захисту.

Також програмою антикризової підтримки передбачено придбання медичного обладнання та підготовку більшої кількості медичних працівників до роботи із хворими на COVID-19.

В блоці соціального захисту передбачається впровадження щомісячної муніципальної доплати для пенсіонерів та інших соціальновразливих категорій, середній розмір якої – 300 гривень.

Загалом таку доплату з липня по грудень будуть отримувати 14 тисяч вінничан. Вона буде призначена малозабезпеченим вінничанам, які мають мінімальну пенсію або державну допомогу в розмірі менше 2000 грн. Для вінничан, які виховують дітей з інвалідністю до 18 років (підгрупи «А») доплата складе 500 грн.

Також підтримку отримає малий і середній бізнес. Вінницькі підприємці звільняються від низки податків.

«Хочу подякувати всім, хто стояв на передовій боротьби з коронавірусом: медикам, соціальним працівникам, поліцейським, волонтерам. Дякую вінничанам за відповідальність та дисциплінованість. Але пам’ятаймо, що вірус нікуди не дівся. І маємо бути готові тримати бій. Дякую всім, хто взяв участь у розробці цього документу. До нашої спільної роботи долучався і Володимир Гройсман. Разом ми сильніші. Бережіть себе і своїх рідних», - підсумував міський голова Вінниці Сергій Моргунов після презентації програми депутатам.

Вінниця.info, зображення – з сайту міськради

Теги: міськрада програма підтримки депутати 
Матеріали по темі