Події

У Вінниці молодь вийшла на одиночний пікет, щоб перевірити, чи затримають їх правоохоронці. Фото і відео

28 травня 2019, 15:17

27 травня, близько 14 години, під стінами Вінницької ОДА двоє молодих людей розгорнули плакати з надписами: «У Рівному диктатура?» та «Хто відмінив свободу слова в Україні?». Хлопці розповіли, таким чином вирішили перевірити, чи втрутяться в їх мирну одиночну акцію правоохоронці, як це трапилося у Рівному. Тоді поліцейські затримали двох осіб, які вийшли на пікет за імпічмент президенту.

«Мета нашої акції - привернути увагу громадськості як у Вінниці, так і по Україні, що у нас присутня свобода слова та думки. Те, що відбулося у Рівному, це порушення прав людини, Конституції, було також вчинено адміністративне правопорушення. Якщо людина не може висловлювати свою думку, то про яку демократію ми говоримо? Тому ми повторимо те саме, що зробили у Рівному. Якщо там людей «спакували» та відвезли до відділку, то там диктатура. Ми подивимося на реакцію вінницьких правоохоронців. Можливо, така тенденція пішла по країні, ми щось прогавили з президентськими виборами», - розповів Вiнниця.info учасник акції Сергій Сидорук.

Протягом десяти хвилин до хлопців ніхто не підходив: ні охорона Вінницької ОДА, ні правоохоронці.


Перехожі зауважували, що підтримують дії учасників мирного пікету.

Зрештою, один з вінничан зателефонував на «102» і викликав патрульну поліцію, щоб подивитися на їх дії. Після короткої розмови з учасниками акції правоохоронці поїхали.

«Тут порушення ніякого немає. Якщо хтось думає інакше, може написати про це заяву. Буде проведена перевірка. Буде дана відповідь», - зауважив патрульний поліцейський.

Учасники акції пропонують проводити подібні тест-пікети по всій території України.

Вiнниця.info

Теги: Вінниця акція перевірка Рівне затримали активісти 
Матеріали по темі