Культура

У Вінниці молоді художники зобразили державність України

9 серпня 2022, 15:21

Молоді художники Вінниці та переселенка з Харкова намалювали 14-ть патріотичних картин, які нині експонуються в обласному молодіжному центрі «Квадрат». Серед них: образи України, портрет Василя Стуса, польові квіти. Виставка має назву: «Намалюй державність!».

«В нашому проекті брали участь вісім художників. Більшість це – вінничани і лише одна художниця із Львова, яка надіслала свою картину поштою. Я сама переселенка із Харкова. Мої роботи – це дві картини під назвою «Незламність». Першу я намалювала методом колажу. На ній зображена богиня Ніка. Це пам’ятник, який стоїть саме в Харкові і приурочений до дня Незалежності України. Ніка є богинею перемоги. Тому цей монумент асоціюється в мене із Харковом, також я помістила рядки вірша Л. Костенко. Ця картина це сум за Харковом. Адже Вінниця стала для мене уже третьою домівкою. Я сама родом з Донецької області. В 2016 році змушена була переїхати в Харків, а в лютому з до Вінниці», - розповідає кореспонденту Вінниця.info, художниця Катерина Жук

Друга картина художниці – образ України та жінок волонтерів, які працюють задля перемоги.

«Тут зображена дівчина красива, але втомлена і написані рядки: «війнами втомлена та ні ким не зломлена». В цієї дівчини вже є сивина. Вона з якимось сумом в очах, дивиться довкола, але не здається. Коли я закінчила цю роботу, я пізнала в цій картині усіх, хто бореться, хто зараз робить все для перемоги, дівчат, які волонтерять і плетуть сітки в Квадраті. Картини я малювала за покликом серця, з власної уяви», - говорить Катерина Жук.

В обласному центрі «Квадрат» картини будуть експонуватися до кінця тижня. Далі будуть виставлені у Вінницькому обласному художньому музеї та Вінницькому обласному краєзнавчому музеї.

Усі 14-ть картин після закінчення виставок передадуть до благодійного фонду. Їх виставлять на аукціон, а виручені кошти направлять на потреби ЗСУ.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: виставка картини квадрат 
Матеріали по темі