Місто

У Вінниці можна зазирнути у космічну капсулу ракети «Союз», яка півстоліття тому виходила на орбіту. Фото і відео

12 квітня 2021, 17:11

У музеї Повітряних Сил України, що у Вінниці, є капсула астронавтів. Півстоліття тому вона побувала у Космосі. До нашого міста її привезли з Криму. А от чому її називали тримісною «квартирою» для космонавтів, та з чого її виготовляли, до Дня космонавтики, який відзначають 12 квітня, дізнавалась Вінниця.info.

Від 2002 року однією з родзинок музею Повітряних Сил, який знаходиться просто неба на території військової частини – є космічна капсула. Офіційна назва - спусковий апарат космічного корабля «Союз». Ще до розпаду Радянського Союзу її використовувався для підготовки космонавтів посадки на воду у Криму. Там відпрацьовували евакуацію та порятунок астронавтів.

«Понад півстоліття тому, цей космічний апарат один раз побував у Космосі. Точніше, десь на початку 1970-х років. Правда, без екіпажа. Капсула розміщувалась на самому верху ракети. Там могли розміститися три космонавти. І її називали тримісною «квартирою» для космонавтів. Після того, як цей апарат свою місію на орбіті виконав, його передали у дослідницький центр, який тоді знаходився у Феодосії», - розповідає Вінниця.info директор музею Володимир Алексєєв. Він генерал-майор авіації, за плечима якого ‒ понад три тисячі годин нальоту.

Капсула заввишки два метри. Завширшки ще на півметра більше. Має чорний колір. Оброблена спеціалізованим складом, який здатен переносити найбільші теплові навантаження.

«Чимало фактів, із складу синтетичних смол, якими обробляли такі капсули, й досі тримають у секреті. Ілюмінатори виготовлялися для таких апаратів із найміцнішого вогнетривкого броньованого скла. В середині можна побачити гіроскопічну апаратуру, яка орієнтувала космонавтів по зірках. Є кисневе оснащення, маски для підтримки життєдіяльності людини. Спеціальні приладдя для підтримки скафандрів», -продовжує Алексєєв.


Нагадаємо, у музеї також зберігаються десятки повітряних суден різних епох, конфігурацій та призначення. Тут немає жодного макета. Тільки бойові машини. Три з яких прилетіли сюди своїм ходом. А близько десятка можуть знову піднятися в небо. Є також найшвидший літака у світі.

До початку пандемії записатися на екскурсію музеєм можна було групами. Нині, коли у Вінниці ввели додаткові карантинні обмеження, відвідувачів не приймають. Потрапити туди можна буде лише після їх скасування.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналіhttps://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця капсула Космос музей 
Матеріали по темі