Культура

У Вінниці можна зробити селфі зі спусковою капсулою для астронавтів, яка повернулася з космосу

6 червня 2020, 14:38

Доторкнутися до капсули, яка повернулася з космосу. Або до найшвидшого літака у світі. Все це та багато іншого знаходиться у Вінниці. Тут немає жодного макета. Тільки бойові машини. Три з яких прилетіли сюди своїм ходом. А близько десятка можуть знову піднятися в небо. Після карантину свої двері знову відкрив Військово-історичний музей Повітряних Сил України. Його називають унікальним.

«Унікальність його полягає у тому, що тут зібрана колекція не лише авіації, а й протиповітряної оборони», - починає екскурсію Наталя Чіпак, екскурсовод першої категорії Військово-історичного музею Повітряних сил Збройних Сил України.

На території музею ‒ жодного макета. Машини всі бойові. Які були і є на озброєнні в Україні. Три літаки прилетіли до Вінниці своїм ходом. І, практично, десять можуть знову піднятися в небо. Достатньо лише поставити двигуна і провести деякі маніпуляції.

«І вони, звичайно, швидко полетять», - зауважує Володимир Алексєєв, керівник Військово-історичного музею Повітряних сил Збройних Сил України.

За штурвал МІГ-23 може сісти сам директор музею. Володимир Алексєєв ‒ генерал-майор авіації. За плечима чоловіка ‒ понад три тисячі годин нальоту. На такому ж винищувачі він зробив сотні вильотів в Афганістані.

«Я особисто на ньому зробив понад 350 бойових вильотів», - пригадує Алексєєв.

Серед експонатів є літак-розвідник, відомий світові, як «Хитрий лис». Він занесений в Книгу рекордів Гіннесса, як найшвидший літальний апарат у світі. Його швидкість ‒ понад 3000 кілометрів за годину. Свій останній політ він здійснив у Вінницю. Спеціально для того, щоб стати експонатом в музеї.

«Він виготовлений з титано-нержавіючої сталі. І нержавіюча сталь складає до 80 відсотків», ‒ підкреслює Наталя Чіпак.

Єдиний експонат в музеях країни — сучасний винищувач СУ-27. Гордість Української авіації, аналогів якої немає в жодній країні світу.

«Коли у нас бувають екскурсії з іноземними делегаціями, дивуються, що у нас в музеї є такий сучасний літак. Який можна прийти й побачити просто неба в музеї», ‒ пишається екскурсовод.

Україна ‒ одна з шести космічних країн у світі. Тож не дивно, що в авіаційному музеї можна доторкнутися до спускової капсули космонавтів.

«Це не просто апарат. Він був у космосі. І здійснив пробний політ», ‒ підкреслює Наталія.

Найближчим часом цей експонат може стати одним із найпопулярніших місць для селфі. Адже у всіх на вустах новина із запуском космічного корабля Crew Dragon компанії Ілона Маска SpaceX у співпраці з NASA. З другої спроби — 30 травня о 22:22 (за Києвом) — його запустили на МКС. Капсулу з астронавтами на борту можна назвати нащадком такої, яка знаходиться у Вінниці.

До пандемії на екскурсії до Військово-історичного музею Повітряних Сил України щороку приїжджали близько 15 тисяч туристів. З послабленням карантину екскурсії знову відновили. Але групи набирають не більше, як по десять людей.


Вінниця.info

Теги: музей карантин відкриття літаки історія 
Матеріали по темі